Home/sports/Tak Lewandowski wykona rzut karny. Straci szanse na niezwyke osiagniecie

Tak Lewandowski wykona rzut karny. Straci szanse na niezwyke osiagniecie

Robert Lewandowski juz po 35 minutach mia na koncie dwa trafienia w spotkaniu z Villarrealem. W drugiej poowie stana przed kapitalna okazja na jeszcze jedno. Nasz napastnik podszed do rzutu karnego i niestety nie potrafi zamienic go na bramke. Gdyby nie to miaby na koncie drugiego w karierze hat-tricka w rozgrywkach La Liga. Czeka na niego juz 146 dni.

By Błażej Winter | September 22, 2024 | sports

Robert Lewandowski znakomicie rozpoczął niedzielny mecz z Villarrealem. . Wydawało się, że spotkanie układa się dla niego znakomicie, ale w 66. minucie kompletnie zszokował kibiców FC Barcelony. Lewandowski pudłuje z karnego. Aż trudno uwierzyć. A mógł mieć hat-tricka Chwilę wcześniej Eric Bailly sfaulował w polu karnym Lamine'a Yamala. Sędzia obejrzał raz jeszcze tę sytuację na monitorze VAR i podyktował rzut karny. Do jedenastki jak zwykle podszedł Lewandowski. Wziął głęboki wdech, zrobił kilka drobnych kroczków, po czym bez charakterystycznego zatrzymania uderzył na bramkę. Celował w dolny narożnik, ale zabrakło odrobiny precyzji. Trafił tylko w słupek i piłka pozostała na boisku. Tym sposobem Lewandowski stracił kapitalną okazję, by skompletować hat-tricka, co zawsze jest niezwykłym osiągnięciem. A w barwach FC Barcelony nie zdarza mu się to zbyt często. Po raz ostatni trzy gole w jednym meczu strzelił 29 kwietnia w spotkaniu z Valencią, wygranym 4:2. Jak dotąd był to jedyny hat-trick Polaka w rozgrywkach La Liga. Działo się to dokładnie 146 dni temu. Wcześniej Lewandowski zanotował jeszcze hat-tricka dla Barcelony w Lidze Mistrzów przeciwko Viktorii Pilzno. Niestrzelony karny nie wpłynął jednak negatywnie na końcowy rezultat. FC Barcelona do przerwy prowadziła 2:1. Oprócz Lewandowskiego trafił wówczas Ayoze Perez. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko zawodnicy Hansiego Flicka. Na listę strzelców wpisali się Pablo Torre i dwukrotnie Raphinha. Tym sposobem FC Barcelona wygrała 5:1.