Home/sports/Synny trener znow chce podbic polska lige. Bezbedny poczatek zasuzonego klubu

Synny trener znow chce podbic polska lige. Bezbedny poczatek zasuzonego klubu

Gheorghe Cretu znow triumfuje. Selekcjoner reprezentacji Sowenii i nowy trener PGE GiEK Skry poprowadzi bechatowian do drugiego zwyciestwa w PlusLidze. Jego siatkarze przed wasna publicznoscia pewnie ograli 30 Cuprum Stilon Gorzow Wielkopolski i po dwoch kolejkach maja na koncie komplet punktow. Do wygranej poprowadzi ich atakujacy Amin Esmaeilnezhad - Iranczyk zdoby 20 punktow i zosta MVP spotkania.

September 22, 2024 | sports

Gheorghe Cretu znów triumfuje. Selekcjoner reprezentacji Słowenii i nowy trener PGE GiEK Skry poprowadził bełchatowian do drugiego zwycięstwa w PlusLidze. Jego siatkarze przed własną publicznością pewnie ograli 3:0 Cuprum Stilon Gorzów Wielkopolski i po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów. Do wygranej poprowadził ich atakujący Amin Esmaeilnezhad - Irańczyk zdobył 20 punktów i został MVP spotkania. PGE GiEK Skra Bełchatów na początku sezonu udowadnia, że jest gotowa do walki o pierwszą ósemkę. Ograła bowiem dwa zespoły z podobnymi celami. Po wyjazdowej wygranej z Indykpolem AZS Olsztyn tym razem spokojnie wypunktowała drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Na razie ręka nowego trenera Gheorghe Cretu - zwycięzcy Ligi Mistrzów z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle - sprawdza się w Bełchatowie bardzo dobrze. Mimo że Curpum Stilon wygrał pierwszy mecz sezonu - pokonał po tie-breaku Trefl Gdańsk - jego trener Andrzej Kowal na mecz w Bełchatowie zmienił przyjmujących. Do szóstki wskoczyli Wojciech Ferens i Robert Taht . W składzie w ogóle nie było Kamila Kwasowskiego . Do szóstki PGE GiEK Skry wskoczył natomiast Żiga Stern . I to jego zespół lepiej rozpoczął spotkanie, szybko odskakując na trzy punkty - pomógł w tym as serwisowy Amina Esmaeilnezhada . Gospodarze grali spokojnie, rywale popełniali sporo błędów. Bełchatowianie kontrolowali partię, w jej końcówce dołożyli do swojego repertuaru punktowe bloki . Dwoma z nich popisał się rozgrywający Grzegorz Łomacz . Seta zakończył Amin, który w pierwszej partii zdobył sześć punktów - PGE GiEK Skra wygrała 25:18. Po stronie gości spotkanie dobrze rozpoczął Chizoba Neves , który przed tygodniem błysnął w debiucie w PlusLidze, zdobywając aż 31 punktów. Był jednak osamotniony, a bełchatowianie atakowali ze znakomitą skutecznością. Drugi set był natomiast bardziej wyrównany. Gorzowianom udało się zablokować atak Bartłomieja Lemańskiego i przy stanie 10:10 trener Skry Gheorghe Cretu poprosił o pierwszą w tym meczu przerwę . Gorzowianom pomógł Przemysław Stępień , rezerwowy rozgrywający. Zdobył punkt zagrywką, Cuprum Stilon prowadził 14:12. Przed końcówką goście stracili jednak prowadzenie, przegrywając cztery akcje z rzędu. Z dobrej strony pokazał się rezerwowy środkowy Skry Michał Szalacha , to jego zespół wygrywał przedłużone akcje. Rywale jeszcze się jednak zerwali, doprowadzili do stanu 22:23. Dwie ostatnie akcje wygrali jednak gospodarze, ich zwycięstwo przypieczętował as serwisowy Sterna . Na początku trzeciego seta zagrywka Skry cały czas funkcjonowała bardzo dobrze. Kiedy punkt zdobył nią Miran Kujundzić , prowadzili już 10:7. Taka przewaga się utrzymywała. Goście mieli problemy z przyjęciem, a Amin radził sobie nawet z trudnymi piłkami. Kiedy kontratak wykończył Szalacha, Skra prowadziła już 20:12, a w końcówce jeszcze mocniej uciekła rywalom, wygrywając 25:15. Bohaterem drugiego zwycięskiego meczu bełchatowian w tym sezonie został Amin, który zdobył 20 punktów . Wilfredo Leon wywołał aplauz. Na to czekali kibice Michał Winiarski dopiął swego. Błysk kandydata do kadry Grbicia Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.