Home/sports/Sceny w Ekstraklasie. Koledzy z druzyny rzucili sie sobie do garde

Sceny w Ekstraklasie. Koledzy z druzyny rzucili sie sobie do garde

Widzew odz pokona Piasta Gliwice 10 w meczu 9. kolejki ekstraklasy. Tym samym obie druzyny znajduja sie tuz za czoowa trojka. Gliwiczanie w samej koncowce meczu mogli jeszcze doprowadzic do wyrownania ale bardzo dobrej okazji nie wykorzysta Arkadiusz Pyrka. Tuz po zakonczeniu spotkania zrobio sie goraco bo pomiedzy pikarzami Piasta doszo do ostrej sprzeczki. Musieli zostac rozdzieleni.

By Bartosz Naus | September 22, 2024 | sports

Gliwiczanie mają powody, żeby żałować porażki z Widzewem. Gdyby udało im się wygrać, to mieliby 18 punktów. Większy dorobek punktowy ma tylko Lech Poznań (który jeszcze nie zagrał swojego meczu w tej kolejce) oraz Cracovia, która pokonała 2:1 Puszczę Niepołomice - oba te zespoły zdobyły na razie 19 punktów. Piast nie wykorzystał okazji w końcówce meczu. Scysja na boisku po meczu ekstraklasy . I choć w tym spotkaniu nie brakowało okazji do strzelenia jeszcze jednej bramki, to ostatecznie właśnie takim wynikiem skończył się mecz. Piłkarze Piasta mogą żałować przede wszystkim sytuacji z końcówki spotkania, bo mieli szansę na remis. W 92. minucie Arkadiusz Pyrka wbiegł w pole karne, gdzie dał radę uciec interweniującemu obrońcy, ale strzelił prosto w Rafała Gikiewicza. Kilka minut później mecz się skończył. Niemal od razu z pretensjami do Pyrki ruszył Fabian Piasecki. Napastnik Piasta najprawdopodobniej miał pretensje do swojego kolegi z zespołu o brak podania w tamtej sytuacji - na to wskazywała też jego mowa ciała jeszcze w trakcie spotkania. W obronie młodzieżowego reprezentanta Polski stanął Patryk Dziczek, który wdał się w ostrą sprzeczkę z Piaseckim. Obu piłkarzy rozdzielił Jorge Felix, a wściekłego napastnika z dala od Pyrki odprowadził Jakub Czerwiński. Aleksandar Vuković na pewno wolałby, żeby te emocje udało się przekuć w ligowe punkty. Gliwiczanie będą mieli do tego okazję już w kolejną niedzielę, gdy zagrają z mistrzem Polski. Najpierw czeka ich jednak mecz Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków, który odbędzie się w środę 25 września.

SOURCE : sport_pl