Home/sports/Rosjanin zdebia mecz przerwany. Rywal odmowi gry i zacza obrazac sedziego

Rosjanin zdebia mecz przerwany. Rywal odmowi gry i zacza obrazac sedziego

Stefanos Tsitsipas pozegna sie z turniejem ATP 1000 w Szanghaju w bardzo nieelegancki sposob. W boju o cwiercfina uleg Rosjaninowi Daniiowi Miedwiediewowi 673 36. Publika zapamieta to spotkanie gownie z powodu incydentu do jakiego doszo na poczatku drugiego seta. Grek straci punkt za zbyt pozny serwis i nie by w stanie zdusic w sobie irytacji. Przerwa mecz podszed do arbitra i wda sie z nim w awanture. Mikrofony wyapay kazde sowo.

October 09, 2024 | sports

Stefanos Tsitsipas pożegnał się z turniejem ATP 1000 w Szanghaju w bardzo nieelegancki sposób. W boju o ćwierćfinał uległ Rosjaninowi Daniiłowi Miedwiediewowi 6:7(3), 3:6. Publika zapamięta to spotkanie głównie z powodu incydentu, do jakiego doszło na początku drugiego seta. Grek stracił punkt za zbyt późny serwis i nie był w stanie zdusić w sobie irytacji. Przerwał mecz, podszedł do arbitra i wdał się z nim w awanturę. Mikrofony wyłapały każde słowo. To nie był dobry dzień Stefanosa Tsitsipasa . Pierwszego seta przegrał z Daniiłem Miedwiediewem po zaciętym boju w tie-breaku. W drugim prowadził 2:1 i bronił podania. Kiedy nie wykonał serwisu przed upływem 25 sekund, sędzia przyznał punkt Rosjaninowi. Wtedy się zaczęło. 26-latek, wyraźnie sfrustrowany, nie miał zamiaru puścić tego płazem... - Człowieku, dlaczego mi to robisz? - rzucił desperacko pytanie. - Czas włącza się automatycznie... Posłuchaj mnie, bo to ci może pomóc. Powinieneś cały czas spoglądać na zegar, przecież ja go nie kontroluję - odparł spokojnie sędzia Fergus Murphy, któremu Grek cały czas przerywał. - Czemu jesteście wszyscy przeciwko mnie? Ostatnie miesiące są straszne... - nie krył irytacji Tsitispas. Kiedy Tsitsipas wrócił na kort, szybko stracił dwa kolejne punkty i został przełamany. Jego irytacja sięgnęła wówczas zenitu. Siadł na ławce i nie miał zamiaru kontynuować spotkania. Zniecierpliwiona publiczność zaczęła wyrażać swoje niezadowolenie głośnym buczeniem. - W czym problem? - zapytał rozjemca? - W czym jest problem? W tym, że chyba nigdy nie grałeś w tenisa. Nie masz pojęcia o tej grze - syczał 26-letni zawodnik. - Grałem, ale nie byłem tak dobry jak ty. - Grałeś chyba w każdym meczu tylko serwis i wolej. Tenis to bardzo fizyczny sport. Musisz to zrozumieć. Musisz zrozumieć, że to nie jest gra w darta - kpił Tsitsipas. Potrzebna była wizyta na korcie supervisora. Bez niej grecki tenisista nie chciał wrócić do rywalizacji. Kiedy wreszcie to uczynił, nie potrafił już odzyskać równowagi i skoncentrować się na grze. Poległ ostatecznie 6:7(3), 3:6 i pożegnał się z turniejem. W ćwierćfinale Miedwiediew spotka się z Jannikiem Sinnerem , liderem światowego rankingu. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.