Home/sports/Polscy pikarze awansowali na mistrzostwa Europy do lat 21

Polscy pikarze awansowali na mistrzostwa Europy do lat 21

Pikarska reprezentacja Polski do lat 21 zagra w przyszorocznych mistrzostwach Europy. Biao-Czerwoni awans wywalczyli z drugiego miejsca w gr. D. W ostatnim grupowym meczu Polacy zremisowali we wtorek w odzi z Niemcami 33.

October 15, 2024 | sports

Polska drużyna zajęła drugie miejsce w grupie D. Dzięki punktowi zdobytemu we wtorek w Łodzi znalazła się w gronie trzech najlepszych zespołów z drugich miejsc. ZOBACZ TAKŻE: Stało się! Czesław Michniewicz stracił pracę w Maroku W meczu z Niemcami drużyna trenera Adama Majewskiego po pół godzinie gry przegrywała 1:3. W drugiej połowie odrobiła straty dzięki bramkom Jakuba Kałuzińskiego i Mariusza Fornalczyka. Przed przerwą na listę strzelców po polskiej stronie wpisał się Dominik Marczuk. Bezpośrednio z eliminacji na ME awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Ich zwycięzcy także wystąpią w turnieju finałowym, który odbędzie się w czerwcu 2025 r. na Słowacji. REPREZENTACJA POLSKI U21 Z AWANSEM DO MISTRZOSTW EUROPY! 🇵🇱👏 __ FT #POLGER 3:3 🇵🇱🇩🇪 U21 pic.twitter.com/cISFgIJKWZ

SOURCE : polsatsport