Home/sports/Polka wyeliminowana juz w pierwszej rundzie Swietny start a pozniej...

Polka wyeliminowana juz w pierwszej rundzie Swietny start a pozniej...

Magdalena Frech mimo dobrego startu przegraa swoj pierwszy mecz podczas tegorocznej edycji turnieju WTA w Tokio. Lepsza od Polki okazaa sie 14. tenisistka rankingu Zeynep Sonmez ktora wygraa mecz 16 64 63.

October 21, 2024 | sports

Fręch bardzo dobrze weszła w ten pojedynek. Pochodząca z Łodzi zawodniczka już na starcie wygrała pięć gemów z rzędu. Jej przeciwniczka tylko raz była w stanie obronić swój serwis, a pierwszy set zakończył się triumfem Polki 6:1. ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek zdetronizowana! "Nowa" królowa rankingu WTA Druga część rywalizacji nie była już taka łatwa dla Polki. Sonmez weszła na wyższy poziom i szybko wygrała trzy gemy. Mimo to Fręch po chwili przebudziła się i dogoniła przeciwniczkę. To jednak nie wystarczyło - w tej partii szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Turczynka (6:4). Trzeci set był najbardziej wyrównany. Obie zawodniczki skutecznie broniły swoich serwisów. Ta sytuacja zmieniła się dopiero w ósmym gemie. To właśnie wtedy Sonmez przełamała Polkę. Jak się okazało, tu wystarczyło, by zawodniczka z Turcji wygrała tę część pojedynku (6:3), a co za tym idzie cały mecz. Kolejną przeciwniczką Sonmez wyłoni starcie Sarah Saito - Sayaka Ishii. Magdalena Fręch - Zeynep Sonmez 6:1, 4:6, 3:6

SOURCE : polsatsport