Home/sports/Polka poza podium na igrzyskach. Niesamowity wystep i rekord swiata nowej mistrzyni

Marzena Zieba zajea piate miejsce w parasztangach w kategorii 86 kg na igrzyskach paralimpijskich w Paryzu 2024. W swietnym stylu triumfowaa Nigeryjka Folashade Oluwafemiayo ktora ustanowia rekord swiata.

September 08, 2024 | sports

Polka w swojej pierwszej próbie uzyskała 135 kg. Dwie kolejne "spaliła" i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu. Zobacz także: Igrzyska paralimpijskie Paryż 2024: Klasyfikacja medalowa Mistrzynią paralimpijską została Oluwafemiayo. Nigeryjka dwukrotnie pobiła rekord świata - najpierw zanotowała 166 kg, a następnie 167 kg. Oluwafemiayo zdobył drugi złoty medal z rzędu na igrzyskach paralimpijskich. W Tokio była najlepsza w kategorii 86 kg. Podium uzupełniły Chinka Xuemei Deng oraz Egipcjanka Nadia Ali. Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

SOURCE : polsatsport