Home/sports/Polak zadebiutowa w nowej lidze. Katastrofa. Az zal byo patrzec

Polak zadebiutowa w nowej lidze. Katastrofa. Az zal byo patrzec

Latem tego roku Mateusz egowski zmieni pracodawce. Zosta wypozyczony z woskiej Salernitany do szwajcarskiego Yverdon Sport. W niedziele byy pikarz Pogoni Szczecin mia okazje zadebiutowac w nowej lidze. Pojawi sie nawet w pierwszym skadzie na wyjazdowe spotkanie przeciwko Lausanne. Niestety z pewnoscia niezbyt dobrze zapamieta ten dzien.

By Michał Chmielewski | September 23, 2024 | sports

Mateusz Łęgowski to bardzo utalentowany środkowy pomocnik, który ma na koncie 15 występów w reprezentacji Polski U-21. Pierwsze kroki w karierze stawiał w akademii Pogoni Szczecin, a w międzyczasie zaliczył nawet wypożyczenie do młodzieżowej drużynie Valencii. Rok został bohaterem wielkiego transferu. Włoska Salernitana zapłaciła za niego trzy miliony . Bolesny debiut Łęgowskiego. "Zjazd do bazy" już w pierwszej połowie W pierwszym sezonie w Serie A zanotował 29 spotkań, co przełożyło się na nieco ponad 1100 minut spędzonych na boisku. W tym czasie Polakowi nie udało się zanotować żadnej bramki ani asysty. Na początku tego września tego roku Salernitana uznała, że na ten moment Łęgowski nie jest przydatny dla drużyny. 21-latek został wypożyczony do szwajcarskiego Yverdon Sport. Debiut w nowym zespole zaliczył w krajowym pucharze w spotkaniu przeciwko Emmen (2:1). Wówczas dostał od trenera 17 minut w drugiej połowie. W niedzielę szkoleniowiec Yverdon uznał jednak, że da szansę Mateuszowi Łęgowskiemu na debiut w . 21-latek pojawił się we wyjściowej jedenastce na wyjazdowy siódmej kolejki z Lausanne. Nasz piłkarz z pewnością nie tak wyobrażał sobie pierwszy mecz w lidze szwajcarskiej. Został zmieniony już w... 33 minucie. W tym czasie zdążył dostać żółtą kartkę, zanotować zaledwie 67 proc. celności podań oraz sześciokrotnie stracić piłkę. Kiedy po 20 minutach Yverdon przegrywało już 0:2, trener nie wytrzymał. Jednym z kozłów ofiarnych okazał się właśnie Łęgowski, którego dosyć szybko "ściągnięto do bazy". Jego miejsce zajął Moussa Baradji. Ostatecznie drużyna Polaka przegrała 1:3 i po siedmiu kolejkach z siedmioma punktami na koncie zajmuje ósme miejsce. Miejmy nadzieję, że po wątpliwej jakości debiucie w Swiss Super League kolejne mecze Mateusza Łęgowskiego będą już zdecydowanie lepsze.