Home/sports/Polak bysna w MLS Dopiero co odszed i juz zachwyci. Brawo

Polak bysna w MLS Dopiero co odszed i juz zachwyci. Brawo

Dominik Marczuk w ostatnim sezonie ekstraklasy by gwiazda ligi. Modziezowy reprezentant Polski strzeli szesc goli i zanotowa az 13 asyst. I choc wielu wrozyo mu wyjazd za granice to mao kto spodziewa sie ze trafi akurat do Stanow Zjednoczonych. Marczuk w Real Salt Lake poczatek ma swietny. Kilka dni temu zaliczy swoja pierwsza asyste w MLS. Dzisiaj w nocy doozy do tego pierwszego gola

By Bartosz Naus | September 22, 2024 | sports

"Pokazał szybkość i wizję" - Były piłkarz Jagiellonii Białystok popisał się idealnym zagraniem do Andersona Julio. Zespół młodzieżowego reprezentanta Polski wygrał to spotkanie 3:2. Marczuk z pierwszym golem w MLS. Probierz wyśle mu powołanie? Polak w nowym zespole zadebiutował jeszcze przed ostatnią przerwą reprezentacyjną. W pierwszych dwóch meczach przebywał na boisku krótko, ale wygląda na to, że asystą w ostatnim spotkaniu zapewnił sobie większe zaufanie szkoleniowca. W spotkaniu z Portland Timbers Marczuk spędził na boisku całe spotkanie. Były piłkarz Jagiellonii już w 10. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Marczuk przyjął dośrodkowanie, poradził sobie z obrońcą, a następnie skierował piłkę pomiędzy jego nogami. Zmylił tym bramkarza, który spodziewał się uderzenia w lewy róg. Zespół Polaka już w 22. minucie strzelił drugiego gola. Ostatecznie jego drużyna ten mecz zakończyła z dużym niedosytem. W drugiej połowie Portland Timbers odrobili straty, ale w 89. minucie Diogo Goncalves zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy w tym meczu. I gdy wydawało się, że Salt Lake wygra 3:2, to w samej końcówce gola na 3:3 strzelił Jonathan Rodriguez. I ostatecznie to właśnie takim wynikiem skończyło się to spotkanie. Czy Dominik Marczuk doczeka się powołania od ? Ostatnio w zadebiutował Mateusz Bogusz, który w radzi sobie świetnie i w tym sezonie zdobył 14 goli oraz zanotował pięć asyst. Dominik Marczuk pojawił się już raz na zgrupowaniu - selekcjoner powołał go do kadry na spotkania barażowe w walce o awans na Euro 2024 - ale nie zadebiutował i udał się na zgrupowanie kadry U-21.