Home/sports/Pajor i Lewandowski kroluja w Hiszpanii Kolejny gol Polki co za pogrom

Pajor i Lewandowski kroluja w Hiszpanii Kolejny gol Polki co za pogrom

Tak jest Ewa Pajor w pierwszym sezonie w barwach FC Barcelony udowadnia ze jest jedna z najlepszych napastniczek swiata. W ostatnim meczu ligowym Polka znow trafia do siatki a jej druzyna wygraa az 81. Na ten moment ma juz na koncie szesc bramek dzieki czemu jest samodzielna liderka w klasyfikacji strzelczyn. Podobnie jak Robert Lewandowski ktory w La Liga takze nie ma sobie rownych.

By Michał Chmielewski | October 05, 2024 | sports

Podczas ostatniego okna transferowego Ewa Pajor odeszła z Wolfsburga, gdzie zyskała międzynarodową sławę i stała się jedną z najlepszych piłkarek świata. To poskutkowało przenosinami do wielkiej FC Barcelony. Na hiszpańskich boiskach polska napastniczka również czuje się kapitalnie, co regularnie udowadnia w ligowych meczach. Ewa Pajor znów trafiła do siatki. Poszła w ślady Lewandowskiego Pod koniec września katalońska drużyna wygrała z Granadą aż 10:1, a Pajor zanotowała hat-tricka. "Już w drugiej minucie Pajor wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Idealne podanie od Caroline Graham Hansen i zabójczo skuteczne wykończenie Polki. Strzał obok bramkarki, przy dalszym słupku. Klasa światowa i tyle. To był jednak początek prawdziwego piekła, jakie sprowadziły na rywalki zawodniczki Barcelony" - W sobotę 5 października żeński zespół Barcelony rozegrał kolejny mecz. Tym razem na wyjeździe przeciwko Madrid C. K w piątej kolejce. Po kapitalnym występie przeciwko Granadzie Ewa Pajor nie zwolniła tempa i podtrzymała strzelecką serię. W 59. minucie skorzystała ze świetnego podania Keiry Walsh, po czym znalazła się w sytuacji sam na sam, którą wykorzystała z zimną krwią. Bramkarka rywali była bezradna. Chwilę później zawodniczki Barcelony rozpoczęły celebrację gola Polki. Warto zaznaczyć, że po pierwszej połowie Barcelona przegrywała 0:1. Dopiero w drugiej części gry zespół Pajor wziął się do roboty i zwyciężył aż 8:1. Gole strzelały również Vicky Lopez, , Walsh, Ingrid Engen, Ona Batlle i Jana Fernandez. Mimo że 27-latka tylko raz trafiła do siatki, to i tak może być z siebie dumna. Na ten moment z sześcioma golami i jedną asystą na koncie jest liderką w klasyfikacji strzelczyń kobiet! Ewa Pajor najwyraźniej poszła w ślady Roberta , który również plasuje się na fotelu lidera w tym samym zestawieniu La Liga. 36-letni napastnik Barcelony strzelił siedem goli, do których dołożył dwie asysty. Oto klasyfikacja strzelczyń ligi hiszpańskiej (stan sobota 5 października) W kolejnym meczu ligowym Barcelona zmierzy się Espanyolem. Na ten moment piłkarki katalońskiego zespołu zebrały 15. punktów i plasują się na pierwszym miejscu w .