Home/sports/O wos od awansu. Polak nie powalczy o medale

O wos od awansu. Polak nie powalczy o medale

Mateusz Rudyk nie awansowa do cwiercfinau sprintu mistrzostw swiata w kolarstwie torowym ktore odbywaja sie w Ballerup koo Kopenhagi. W 18 finau przegra z Brytyjczykiem Josephem Trumanem.

October 19, 2024 | sports

W eliminacjach Polak uzyskał szósty wynik, pokonując 200 metrów ze startu lotnego w 9,595 s. W 1/16 finału pokonał Australijczyka Ryana Elliotta, natomiast w 1/8 finału uległ jedenastemu w eliminacjach Trumanowi o 0,180 s. ZOBACZ TAKŻE: Chaos w polskim związku, medalista olimpijski uderza. "Działacze powinni się wziąć do pracy" Zdecydowanie najszybciej w eliminacjach pojechał Harrie Lavreysen - 9,306 s. Holender zwyciężył już w Ballerup w sprincie drużynowym i na 1 km ze startu zatrzymanego, dzięki czemu z dorobkiem 15 złotych medali został najbardziej utytułowanym kolarzem torowym wszech czasów. W sprincie indywidualnym Lavreysen walczy o szósty z rzędu tytuł mistrza świata. Wyścigi ćwierćfinałowe odbędą się wieczorem, natomiast półfinały i rywalizacja o medale - w niedzielę.

SOURCE : polsatsport