Home/sports/Nicola Zalewski powroci do Serie A

Nicola Zalewski powroci do Serie A

Przez ponad miesiac Nicola Zalewski nie pokazywa sie we woskiej elicie. W niedziele trener Ivan Juric wpusci Polaka na boisko w meczu z AC Monza. Konfrontacja zakonczya sie rozczarowujacym dla rzymian remisem 11.

October 06, 2024 | sports

Przez ponad miesiąc Nicola Zalewski nie pokazywał się we włoskiej elicie. W niedzielę trener Ivan Jurić wpuścił Polaka na boisko w meczu z AC Monzą. Konfrontacja zakończyła się rozczarowującym dla rzymian remisem 1:1. W tym artykule dowiesz się o: AC Monza jest najmłodszym stażem klubem w lidze włoskiej. Debiutowała w Serie A najpóźniej spośród obecnych w niej drużyn. Trzeci z rzędu sezon w elicie zapowiada się na trudny dla zespołu z Lombardii. Znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli po trzech remisach i trzech porażkach w sześciu kolejkach. Już tylko Monza nie zwyciężyła od początku sezonu w Serie A. Po stronie gospodarzy nie brakowało chęci do przełamania, ale okoliczności nie wyglądały na sprzyjające. Do Monzy przyjechała AS Roma , która nabrała rozpędu pod wodzą Ivana Juricia . Inna sprawa, że w czwartek Giallorossi nie popisali się w meczu Ligi Europy i przegrali 0:1 z IF Elfsborgiem . Takimi wynikami nie przybliżają się do awansu do najlepszej szesnastki. We wcześniejszych sezonach AS Roma była niepokonana przez Monzę. Bilans rzymian to trzy zwycięstwa i jeden remis. W marcu tego roku AS Roma podbiła Stadio Brianteo i na dodatek zrobiła to efektownie, ponieważ mecz zakończył się wysokim wynikiem 4:1. I tym razem rzymianie byli faworytami. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! W 15. minucie AS Roma miała szansę na zdobycie prowadzenia, ale strzał rozpędzonego ostatnio Artema Dowbyka nie trafił do bramki zaskoczonego Semuela Pizzignacco. Ukrainiec poprawił się w 61. minucie i zdobył prowadzenie 1:0 dla faworyta. Niewiele później na boisko wszedł Dany Mota i w 70. minucie ustalił wynik na 1:1. Do Serie A powrócił Nicola Zalewski . W meczu poprzedzającym przerwę reprezentacyjną zagrał od 20. minuty. W niej Polak zastąpił kontuzjowanego Stephana El Shaarawego i grał aktywnie, tworząc sytuacje podbramkowe. Nicola Zalewski pokazał się we włoskiej elicie po raz pierwszy od 1 września. Później przez krótki czas, jeszcze przed zmianą trenera z Daniele De Rossiego na Ivana Juricia , był zawieszony z powodu zachowania w końcówce okna transferowego. Po przerwie reprezentacyjnej AC Monza zagra z Hellasem Werona na Stadio Marcantonio Bentegodi . Teoretycznie trudniejsze zadanie czeka na rzymian, ponieważ podejmą Inter Mediolan w pojedynku pucharowiczów. AC Monza - AS Roma 1:1 (0:0) 0:1 - Artem Dowbyk 61' 1:1 - Dany Mota 70' Składy: Monza: Semuel Pizzignacco - Armando Izzo, Pablo Mari, Andrea Carboni - Pedro Pereira (73' Danilo D'Ambrosio), Warren Bondo, Alessandro Bianco (63' Dany Mota), Georgio Kyriakopoulos - Matteo Pessina, Daniel Maldini (88' Gianluca Caprari) - Milan Djurić Roma: Mile Svilar - Gianluca Mancini, Evan Ndicka, Angelino (71' Mario Hermoso) - Zeki Celik (86' Tommaso Baldanzi), Manu Kone, Bryan Cristante, Stephan El Shaarawy (20' Nicola Zalewski) - Matias Soule (71' Niccolo Pisilli), Lorenzo Pellegrini (86' Eldor Szomurodow) - Artem Dowbyk Żółte kartki: Djurić, D'Ambrosio (Można) oraz Soule (Roma) Sędzia: Federico La Penna Tabela Serie A : Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

SOURCE : sportowefakty