Home/sports/Liga Mistrzow Zagubiony i odizolowany. Jak Robert Lewandowski wypad w meczu z AS Monaco

Robert Lewandowski gra przez 80 minut z AS Monaco w pierwszym spotkaniu zreformowanej Ligi Mistrzow. Barcelona przegraa 12. Kapitan reprezentacji Polski wypad przecietnie.

By Olgierd Kwiatkowski | September 20, 2024 | sports

„Monaco jest królewskie” – to tytuł z pierwszej strony dziennika„L’Equipe”. Francuzi toną w zachwytach na temat występu trzeciego obecniezespołu w Ligue 1. Piszą o „wymarzonym starcie” i, biorąc pod uwagę, że Monacobyło losowane z czwartego koszyka, spośród najsłabszych drużyn tej edycji LM, „oniespodziance i wielkim szczęściu”. Inny wydźwięk mają artykuły z hiszpańskich mediów. W lidze Barcelonaw tym sezonie jest niepokonana, z bilansem bramkowym 17:4. Cztery gole strzelił w nowym sezonie La LigaRobert Lewandowski. Wynik z wracającym po sześciu latach do LM Monaco przyniósł więc rozczarowanie, podobnie jak grapolskiego napastnika. Surowe oceny występu Roberta Lewandowskiego „Zbyt długo przebywał na boisku” pisze dziennik „AS”. „Zniknął jakby zrezygnowany.Jeśli nie dostaje piłek w pole karne, jego wkład jest zerowy" – dodaje. „Zagubiony między środkowymi obrońcami, prawie nie pojawiałsię w ataku” – to z kolei opinia dziennikarzy „Mundo Deportivo”. Czytaj więcej Dopiero co ruszyła nowa Liga Mistrzów, a piłkarze już krytykują zmieniony format rozgrywek, który oznacza dla nich jeszcze więcej meczów. Czy dojdzie do buntu? „Przy golu Yamala otworzył przestrzeń dla młodego napastnikai ten wykończył akcję, ale poza tym nie mógł wnieść więcej do gry. Ograniczałgo plan gry. Flick (Hans Flick, trener Barcelony – przyp.) zachęcał zespół dokontrataków” – ocenia występ Lewandowskiego kataloński „Sport”. „L’Equipe” dało Polakowi notę 3, najniższą w drużynie. „JakRaphinia był widoczny tylko w pierwszej połowie” – piszą Francuzi. Na grę 36-letniego piłkarza i całej drużyny z Kataloniimiała sytuacja z 10. minuty. Wtedy czerwoną kartkę za faul przed polem karnym otrzymałobrońca Marc Garcia. Hans Flick staje w obronie Roberta Lewandowskiego W wywiadzie pomeczowym dla stacji Canal+ mówił o tym trener Barcelony, HansFlick. Zdaniem niemieckiego szkoleniowca po kartce dla Garcii mecz był zupełnieinny i taki też był plan. Trener bronił Lewandowskiego. - Dobrze pracowaliśmy w obronie iRobert się do tego przyczynił. To nie był dla niego łatwy mecz, także z piłką,bo (po czerwonej kartce – red.) zmieniliśmy formację w ataku na 4-4-1. Byłosamotniony i trudno było mu utrzymać się przy piłce. Ale mimo wszystko uważam,że zagrał naprawdę dobry mecz – podsumował mecz Polaka Flick. Kiedy FC Barcelona gra kolejne mecze? W niedzielę (godz. 18:30) Barcelona gra w lidze na wyjeździez Villareal, które również nie doznało porażki w tym sezonie. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów Katalończycy zagrają we wtorek 1 października. Rywalem drużyny Roberta Lewandowskiego będzie szwajcarski Young Boys Berno.