Home/sports/Liga Mistrzow Lewandowski strzela dla Barcelony Szczesny na trybunach

Liga Mistrzow Lewandowski strzela dla Barcelony Szczesny na trybunach

Wojciech Szczesny w srode ma podpisac kontrakt z FC Barcelona a we wtorkowy wieczor pojawi sie na trybunach by ogladac nowych kolegow. Barca spotkaa sie w Lidze Mistrzow z Young Boys Berno a na liste strzelcow wpisa sie Robert Lewandowski.

October 01, 2024 | sports

Robert Lewandowski już w ósmej minucie meczu dał Barcelonie prowadzenie, z bliska pakując piłkę do siatki gości. Było to pierwsze trafienie "Lewego" w obecnym sezonie Ligi Mistrzów, a 95. w karierze w tych elitarnych rozgrywkach. Mecz trwa. Po pierwszej połowie Barcelona prowadziła 3:0, a krótko po przerwie "Lewy" zapisał na swoim koncie kolejną bramkę , ponownie trafiając z najbliższej odległości. Z trybun popisy swojego dobrego kolegi oglądał Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz, który w środę ma podpisać kontrakt z Barcą, usiadł we wtorkowy wieczór na trybunach stadionu olimpijskiego. Miejsce dla Szczęsnego w loży VIP było przygotowane już wcześniej (z kartką, na której widniało jego imię i nazwisko), a krótko po rozpoczęciu zawodów, czyli po godz. 21, światowe media obiegło zdjęcie polskiego bramkarza na trybunach. 34-letni golkiper, który w Barcelonie przebywa już od poniedziałku, ma podpisać umowę do końca sezonu. W połowie sierpnia Szczęsny rozwiązał kontrakt z Juventusem, a wkrótce potem ogłosił zakończenie kariery. Sytuacja zmieniła się przed tygodniem, gdy poważnej kontuzji kolana doznał podstawowy bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen (nie zagra do końca sezonu). Jego miejsce zajął na razie w pierwszym składzie dotychczasowy zmiennik, 25-letni Inaki Pena, ale klub chciał też bardziej doświadczonego golkipera. Dlatego ściągnięto z piłkarskiej "emerytury" Polaka.

SOURCE : rmf24