Home/sports/Lewandowski znowu najlepszy i to mimo wpadki. A pozniej takie sowa. "To jest idealne"

FC Barcelona kontynuuje swietna passe w La Liga. "Duma Katalonii" wygraa szosty mecz na krajowym podworku i z kompletem punktow przewodzi w tabeli. Walnie do wyjazdowego triumfu nad Villarreal CF 5-1 przyczyni sie Robert Lewandowski ktory strzeli dwa pierwsze gole dla swojej druzyny i zosta wybrany najlepszym pikarzem tego pojedynku mimo ze nie wykorzysta rzutu karnego.

September 23, 2024 | sports

FC Barcelona kontynuuje świetną passę w La Liga. "Duma Katalonii" wygrała szósty mecz na krajowym podwórku i z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Walnie do wyjazdowego triumfu nad Villarreal CF 5-1 przyczynił się Robert Lewandowski, który strzelił dwa pierwsze gole dla swojej drużyny i został wybrany najlepszym piłkarzem tego pojedynku, mimo że nie wykorzystał rzutu karnego. Początek obecnych rozgrywek jest imponujący w wykonaniu podopiecznych Hansiego Flicka . W La Liga Barcelona wygrała wszystkie sześć spotkań i jest jedyną drużyną, która wywalczyła komplet punktów. W tabeli ma cztery punkty przewagi nad broniącym tytułu Realem Madryt . W niedzielę piłkarze "Dumy Katalonii" pokonali na wyjeździe Villarreal CF aż 5-1 , a choć wynik sugeruje, że to był łatwy mecz dla gości, to wcale tak nie było. Opór gospodarzy pomógł przełamać "Lewy", który strzelił dwa pierwsze gole . Kapitan reprezentacji Polski podtrzymał passę, zgodnie z którą w każdym sezonie La Liga zdobył co najmniej jedną bramkę w starciu z tym rywalem. Za pierwszym razem (20. minuta) Pablo Torre dokładnie obsłużył podaniem 36-letniego napastnika. Ten lekko podbił piłkę, a bramkarz Diego Conde praktycznie był bez szans. W tym momencie Lewandowski z pięcioma golami został samodzielnym liderem strzelców , wyprzedzając o jedno trafienie Kyliana Mbappe (Real Madryt). Jeszcze przed przerwą Lewandowski ponownie zdobył bramkę. Na polu karnym, po wrzutce Lamine'a Yamala , powstało zamieszenie. Refleksem popisał się Polak, który chyba najmniej efektowną przewrotką w karierze podwyższył prowadzenie. To było już jego szóste trafienie w sezonie. W poprzednich rozgrywkach podobny bilans bramkowy osiągnął dopiero w 13. kolejce . "Lewy" mógł ustrzelić hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego (67. minuta), kiedy trafił piłką w słupek. Mimo wszystko został uznany najlepszym graczem tego pojedynku. Taki zaszczyt spotkał go już po raz drugi w sezonie. " To dla nas bardzo ważne, że zagraliśmy mecz na wyjeździe, strzeliliśmy pięć goli i ostatecznie mamy trzy punkty" - powiedział potem Polak. Ostatecznie nie ma znaczenia w jaki sposób, ważne, że wygrywamy, to jest idealne ~ dodał. Dwa trafienia dla gości zanotował także Raphinha , a jedno Pablo Torre. Natomiast gola dla "Żółtej Łodzi Podwodnej" strzelił Ayoze Perez . Wygrana Barcelony może cieszyć, ale problemem jest wyglądająca na poważną kontuzja bramkarza Marca-Andre ter Stegena . Niemiec przy interwencji upadł plecami na murawę i musiał zostać zniesiony z niej na noszach . "Myślę, że to będzie długa przerwa" - przyznała w rozmowie z DAZN Flick. Ter Stegena w bramce zastąpił Inaki Pena , który będzie teraz podstawowym bramkarzem "Dumy Katalonii". Tę już w środę czeka domowy mecz z Getafe , początek o 21.00, a w sobotę zagrają na wyjeździe z Osasuną Pampeluna, również o 21.00. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.