Home/sports/Lewandowski wroci Ta statystyka mowi wszystko

Lewandowski wroci Ta statystyka mowi wszystko

Robert Lewandowski kapitalnie rozpocza rozgrywki La Liga ale to co zrobi w spotkaniu z Deportivo Alaves byo niezwyke. Juz po 32 minutach cieszy sie z hat-tricka pokazujac ze znow strzela gole jak na zawoanie. Patrzac na jego wspaniae statystyki bez cienia watpliwosci mozna stwierdzic ze radzi sobie jak za najlepszych lat. Na tle tych spektakularnych osiagniec poprzedni sezon wyglada jak cakowita anomalia.

By Hubert Rybkowski | October 06, 2024 | sports

Robert bardzo dobrze rozpoczął sezon w FC Barcelonie. Po ośmiu kolejkach był liderem klasyfikacji strzelców, a dorobek chciał poprawić w niedzielnym starciu z Deportivo Alaves. To, czego dokonał, przyprawia o zawrót głowy. Robert Lewandowski jest niewiarygodny. Wyrównał rekord na starcie sezonu w FC Barcelonie . W ten sposób Lewandowski strzelił gole numer dziesięć, jedenaście oraz dwanaście w tym sezonie (10 w + 2 w Lidze Mistrzów). Polak wyrównał swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat, gdy po 11 meczach dla FC Barcelony (we wszystkich rozgrywkach) także miał na koncie 12 trafień. Co więcej, 36-latek znacząco poprawił się w stosunku do poprzedniego sezonu, gdy po 11 spotkaniach miał "tylko" sześć bramek. To pokazuje, że wrócił do wysokiej formy i dalej może brylować na najwyższym poziomie. Robert Lewandowski znów gra (niemal) jak za najlepszych lat Reprezentant Polski nawiązał do swoich osiągnięć z trzech ostatnich sezonów w . Hiszpański statystyk Mr Chip przypomniał, że wówczas po 11 napastnik miał 15 (2019/20), 13 (2020/21) i 15 trafień (2021/22). Był to jego zdecydowanie najlepszy czas w karierze. W drugiej połowie Robert Lewandowski bramki już nie zdobył, więc nie udało mu się wyrównać statystyk z najowocniejszego okresu w Monachium. Mimo to i tak może być zadowolony, gdyż FC Barcelona wygrała 3:0, a on sam z 10 trafieniami w lidze hiszpańskiej umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.