Home/sports/Legia zaczyna gre w Lidze Konferencji. Rywalem hiszpanski gigant NA ZYWO

Legia zaczyna gre w Lidze Konferencji. Rywalem hiszpanski gigant NA ZYWO

Ruszya Liga Mistrzow i Liga Europy a teraz pora na Lige Konferencji. Dzisiaj do gry wkracza m.in. Legia Warszawa w ktorej atmosfera w ostatnich dniach jest bardzo napieta z uwagi na sabe wyniki. Pierwszym rywalem podopiecznych Goncalo Feio bedzie Real Betis. Pierwszy gwizdek o godz. 1845.

By Filip Modrzejewski | October 03, 2024 | sports

Oyedele w ostatniej chwili powstrzymał Juanmiego. Kapitalna próba podania Fornalsa w pole karne, ale czujny w asekuracji Morishita. Legia zamknięta na własnej połowie w ostatnich minutach. Błąd Pankova, z którego chciał skorzystać Roque. Kolejny korner. Kolejna dobra interwencja Kapuadiego. Korner dla gości. Fragment zamknięcia Legii w jej polu karnym, ale bez konsekwencji. Przedarł się Natan prawą stroną, ale jego wrzutka była fatalna. Pekhart! Za mocno i nad bramką! Ale był spalony. Wysoki odbiór Legii na połowie rywala, ale zabrakło dobrego podania Kapustki na wolne pole do Wszołka. I znów leży Pekhart. Mnóstwo bolesnych pojedynków w tym meczu. Świetnie Oyedele powstrzymał Roque przed kontrą. Teraz kartka dla Luquinhasa za uderzenie łokciem. Tym razem cierpi Pekhart, ale kolejny korner dla Legii. Stały fragment gry rozegrany na krótko. Dobre dośrodkowanie Vinagre, a piłkę głową do siatki pakuje Kapuadi. Legia na prowadzeniu! GOOOOOOOOOOOOOOOOL! STEVE KAPUADI! 1:0 DLA LEGII! Cierpi Wszołek. Mocno zaatakował go rywal przy próbie dośrodkowania. Rzut rożny dla Legii. Sporo szczęścia miała Legia. Roque poślizgnął się przy próbie strzału z około 18 metrów. Obie drużyny nie mają problemu przedrzeć się na połowę rywala, ale tracą piłkę około 30 metrów przed bramką. Mało się dzieje na murawie pod względem sytuacji bramkowych. Sporo za to fauli, gra szarpana. Teraz Kapuadi miał szczęście. Przegrywał pojedynek fizyczny z Roque, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Dobra asekuracja Kapuadiego przy próbie prostopadłego podania rywali. Pierwszy celny strzał Betisu. Próbował Altimira lewą nogą, ale Tobiasz nie miał problemów, aby złapać piłkę. Wysoko, agresywnie Legia. To często kończy się faulem tak jak przed chwilą w przypadku Wszołka. Dobra kontra Legii. Najpierw lewą stroną Vinagre zagrał z Luquinhasem, a na koniec Kapustka spróbował dwukrotnie sprzed pola karnego. Ależ błąd Mendy'ego! Nie zorientował się jednak Morishita, że piłka minie rywala. Obiecujący jest ten początek Legii. Gra nie toczy się jedynie na jej połowie. Przed chwilą ponownie próba centry z prawej strony. Na razie jednak ląduje one na nodze lub głowie rywali. Znów dośrodkowanie Legii. Tym razem z prawej strony. Centra Chodyny wybita, a poza tym był na spalonym. Dość spokojny początek spotkania. Betis dłużej utrzymuje się przy piłce, ale traci ją w pobliżu pola karnego Legii. Wysoki pressing Legii. Oyedele próbował odebrać piłkę rywalowi. Pierwsza ofensywna próba Legii, ale dośrodkowanie Vinagre wyłapał Adrian. Zaczęli! Ogromne zadymienia murawy. Zapewne poczekamy jeszcze na pierwszy gwizdek. Kibice Legii odpalili race wraz z efektowną oprawą byka. Odsłuchany został hymny Ligi Konferencji. Sędzia dzisiejszego spotkania jest Luca J. Pairetto z Włoch. Obie drużyny już w tunelu. Wybrzmiał przed chwilą Sen o Warszawie. Real Betis to drużyna, która ostatnio gra regularnie na poziomie Ligi Europy bądź Ligi Konferencji. Klub z Sewilli w poprzednim sezonie odpadł na etapie 1/16 finału LK po porażce w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb. Skład Realu Betis . W podstawowej jedenastce jest m.in. Vitor Roque, napastnik wypożyczony z FC Barcelony. Gospodarze mogą mieć trochę ułatwione zadanie, albowiem rywal z Andaluzji ma w perspektywie derbowe starcie z Sevillą w najbliższy weekend. - Liga jest naszym priorytetem. Zgubionych w niej punktów nie da się w żaden sposób nadrobić. Europejskie puchary skonstruowane są tak, że jedno potknięcie niczego nie zmieni. Moje podejście do tego się nie zmieni, dopóki awans do fazy pucharowej nie będzie zagrożony - mówił na konferencji prasowej trener ich szkoleniowiec Manuel Pellegrini, który do Warszawy nie zabrał m.in. najlepszego strzelca Giovaniego Lo Celso. Skład Legii Warszawa: Przed Legią Warszawa kluczowe dni. Dzisiaj mierzy się z Realem Betis, a w niedzielę czeka ich starcie z Jagiellonią Białystok. Brak poprawy gry oraz wyników może skutkować zwolnieniem Goncalo Feio. Portugalczyk ostatnio nie potrafi poradzić sobie z kryzysem zespołu. Po dwóch porażkach 0:1 z Rakowem i Pogonią, zremisował 1:1 z Górnikiem w minionym tygodniu. Dobry wieczór Państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Legia Warszawa - Real Betis w pierwszej kolejce fazy ligowej Ligi Konferencji. Pierwszy gwizdek o godz. 18:45. Oyedele w ostatniej chwili powstrzymał Juanmiego. Kapitalna próba podania Fornalsa w pole karne, ale czujny w asekuracji Morishita. Legia zamknięta na własnej połowie w ostatnich minutach. Fragment zamknięcia Legii w jej polu karnym, ale bez konsekwencji. Przedarł się Natan prawą stroną, ale jego wrzutka była fatalna. Pekhart! Za mocno i nad bramką! Ale był spalony. Wysoki odbiór Legii na połowie rywala, ale zabrakło dobrego podania Kapustki na wolne pole do Wszołka. I znów leży Pekhart. Mnóstwo bolesnych pojedynków w tym meczu. Świetnie Oyedele powstrzymał Roque przed kontrą. Teraz kartka dla Luquinhasa za uderzenie łokciem. Tym razem cierpi Pekhart, ale kolejny korner dla Legii. Stały fragment gry rozegrany na krótko. Dobre dośrodkowanie Vinagre, a piłkę głową do siatki pakuje Kapuadi. Legia na prowadzeniu! GOOOOOOOOOOOOOOOOL! STEVE KAPUADI! 1:0 DLA LEGII! Cierpi Wszołek. Mocno zaatakował go rywal przy próbie dośrodkowania. Rzut rożny dla Legii. Sporo szczęścia miała Legia. Roque poślizgnął się przy próbie strzału z około 18 metrów. Obie drużyny nie mają problemu przedrzeć się na połowę rywala, ale tracą piłkę około 30 metrów przed bramką. Mało się dzieje na murawie pod względem sytuacji bramkowych. Sporo za to fauli, gra szarpana. Teraz Kapuadi miał szczęście. Przegrywał pojedynek fizyczny z Roque, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Dobra asekuracja Kapuadiego przy próbie prostopadłego podania rywali. Pierwszy celny strzał Betisu. Próbował Altimira lewą nogą, ale Tobiasz nie miał problemów, aby złapać piłkę. Wysoko, agresywnie Legia. To często kończy się faulem tak jak przed chwilą w przypadku Wszołka. Dobra kontra Legii. Najpierw lewą stroną Vinagre zagrał z Luquinhasem, a na koniec Kapustka spróbował dwukrotnie sprzed pola karnego. Ależ błąd Mendy'ego! Nie zorientował się jednak Morishita, że piłka minie rywala. Obiecujący jest ten początek Legii. Gra nie toczy się jedynie na jej połowie. Przed chwilą ponownie próba centry z prawej strony. Na razie jednak ląduje one na nodze lub głowie rywali. Znów dośrodkowanie Legii. Tym razem z prawej strony. Centra Chodyny wybita, a poza tym był na spalonym. Dość spokojny początek spotkania. Betis dłużej utrzymuje się przy piłce, ale traci ją w pobliżu pola karnego Legii. Wysoki pressing Legii. Oyedele próbował odebrać piłkę rywalowi. Pierwsza ofensywna próba Legii, ale dośrodkowanie Vinagre wyłapał Adrian. Zaczęli! Ogromne zadymienia murawy. Zapewne poczekamy jeszcze na pierwszy gwizdek. Kibice Legii odpalili race wraz z efektowną oprawą byka. Odsłuchany został hymny Ligi Konferencji. Sędzia dzisiejszego spotkania jest Luca J. Pairetto z Włoch. Obie drużyny już w tunelu. Wybrzmiał przed chwilą Sen o Warszawie. Real Betis to drużyna, która ostatnio gra regularnie na poziomie Ligi Europy bądź Ligi Konferencji. Klub z Sewilli w poprzednim sezonie odpadł na etapie 1/16 finału LK po porażce w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb. Skład Realu Betis . W podstawowej jedenastce jest m.in. Vitor Roque, napastnik wypożyczony z FC Barcelony.