Home/sports/Kulesza wskaza najwiekszy problem kadry Probierza. Wyrazi sie jasno

Kulesza wskaza najwiekszy problem kadry Probierza. Wyrazi sie jasno

Dzis mija rok od momentu kiedy Micha Probierz zosta ogoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W tym czasie kadra zdoaa wywalczyc awans na Euro 2024 na ktorym jednak nie wysza z grupy. W ciagu 366 dni Probierza za sterem Biao-Czerwoni rozegrali 13 spotkan. Teraz ich celem jest dobry wynik w Lidze Narodow i to wasnie o to w programie specjalnym Meczykow zosta zapytany prezes Cezary Kulesza. Szef PZPN wyjawi takze czego najbardziej brakuje druzynie narodowej.

September 20, 2024 | sports

Dziś mija rok od momentu, kiedy Michał Probierz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W tym czasie kadra zdołała wywalczyć awans na Euro 2024, na którym jednak nie wyszła z grupy. W ciągu 366 dni Probierza za sterem Biało-Czerwoni rozegrali 13 spotkań. Teraz ich celem jest dobry wynik w Lidze Narodów i to właśnie o to w programie specjalnym Meczyków został zapytany prezes Cezary Kulesza. Szef PZPN wyjawił także, czego najbardziej brakuje drużynie narodowej. W tych 13 spotkaniach reprezentacja Polski odniosła sześć zwycięstw (2:0 z Wyspami Owczymi, 2:0 z Łotwą, 5:1 z Estonią, 3:1 z Ukrainą, 2:1 z Turcją, 3:2 ze Szkocją), cztery mecze zremisowała (1:1 z Mołdawią, 1:1 z Czechami, 0:0 z Walią, 1:1 z Francją) i poniosła trzy porażki (1:2 z Holandią, 1:3 z Austrią, 0:1 z Chorwacją ). Bilans bramek to 22 strzelone i 14 straconych. Niepokojący z pewnością jest fakt, że nasz zespół traci sporo bramek. Już w dwóch pierwszych meczach Biało-Czerwoni byli pokonywani trzykrotnie. To oraz perspektywa październikowych starć z Portugalią i Chorwacją nie napawa optymizmem. A jaki cel przed zespołem i selekcjonerem Michałem Probierzem stawia Cezary Kulesza? W trakcie programu serwisu Meczyki połączono się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej i zapytano go, jaki cel na trwające rozgrywki Ligi Narodów . Początkowo mówił on o tym, że Liga Narodów daje możliwość selekcjonerowi sprawdzenia wielu zawodników, na co później nie będzie czasu. Cezary Kulesza zwrócił m.in. na rotacje w bramce i to, że w dwóch meczach Michał Probierz postawił na dwóch innych bramkarzy. Podkreślił jednak też, że te rozgrywki mimo wszystko otwierają furtkę dla kadry do mundialu. Dlatego też Roman Kołtoń, który był jednym z gości w studiu, dopytał, jak konkretnie pozycje na koniec zmagań będzie Kulesza odbierał. - Ale to dopytam się. Drugie miejsce w Lidze Narodów byłoby świetne, trzecie oznaczałoby baraże, a czwarte do byłby rozumiem wielkie rozczarowaniem ? - zapytał dziennikarz. - No tak to wygląda - odparł krótko prezes PZPN, sugerując, że obowiązkowym celem Biało-Czerwonych jest zajęcie przynajmniej trzeciego miejsca w grupie. Cezary Kulesza został także zapytany o największe osiągnięcie Michała Probierza, za co uznał zdecydowanie poprawienie atmosfery w kadrze. Jeśli natomiast chodzi o bolączki i największy problem, tutaj wskazał brak regularnej gry reprezentantów w swoich klubach. - Brakuje tego, żeby nasi piłkarze rozgrywali w drużynach klubowych jak najwięcej meczów . (...) Widzimy, że piłkarze, którzy wychodzą w pierwszej "jedenastce" walczą, próbują, no i nie zawsze wychodzi to najlepiej. Jeśli nie rozgrywasz pełnych 90 minut u siebie w klubie, to później ciężko ci wytrzymać 90 minut w kadrze. Widzieliśmy, że Urbański przed tymi meczami chyba osiem minut grał, Zieliński nie grał, Nicola Zalewski chyba 30 minut spędził na boisku. W ogóle nie grał Kiwior no i widać, było że brakuje tego ogrania - zwrócił uwagę prezes. W październiku reprezentacja Polski rozegra kolejne dwa mecze Ligi Narodów. 12 października podejmie na PGE Narodowym Portugalię , a trzy dni później Chorwację. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport