Home/sports/Kompromitacja Haalanda i spoki w Lidze Narodow. "Prawdziwa masakra"

Kompromitacja Haalanda i spoki w Lidze Narodow. "Prawdziwa masakra"

Austria rozgromia u siebie Norwegie 51 w hicie niedzielnych spotkan Ligi Narodow a Erling Haaland zosta przycmiony przez zdobywce dubletu - doswiadczonego Marko Arnautovicia. Od zwyciestwa do zwyciestwa kroczy Grecja ktora po wygranej nad Anglia na Wembley 21 tym razem ograa u siebie Irlandie 10 wygrywajac dziewiaty z ostatnich dziesieciu meczow Ligi Narodow.

By Jakub Seweryn | October 13, 2024 | sports

Dywizja A Ligi Narodów w niedzielę miała przerwę, dlatego na pierwszy plan wychodziły spotkania z grupy B. Cenne zwycięstwo w Helsinkach odniosła reprezentacja Anglii, pokonując Finlandię 3:1, a ponadto Słowenia praktycznie zesłała do dywizji C prowadzony przez Stanisława Czerczesowa Kazachstan, wygrywając w Ałmatach 1:0 po pięknym golu Jana Mlakara. Haaland nie dowierzał. Austria sprawiła manto Norwegii, popis 35-latka Wieczorem uwagę przyciągało przede wszystkim spotkanie w Linzu, gdzie niedawny rywal Polaków na - Austria - mierzył się z Norwegią Erlinga Haalanda. I choć wszyscy spodziewali się zaciętego pojedynku o pierwsze miejsce w tabeli wyrównanej grupy B3, gdzie w walce o awans liczy się także Słowenia, ostatecznie skończyło się na prawdziwej masakrze zafundowanej rywalom przez drużynę Ralfa Rangnicka. Wynik końcowy to aż 5:1. Do przerwy nic na taki scenariusz nie wskazywało, bo na wspaniałą bramkę Marko Arnautovicia z 9. minuty odpowiedział pół godziny później Alexander Sorloth. Co ciekawe, tuż przed trafieniem Arnautovicia to Norwegowie byli o krok od wyjścia na prowadzenie, ale Erling Haaland trafił tylko w słupek. 35-letni Marko Arnautović przyćmił duet norweskich snajperów, który musiał sobie radzić bez wsparcia kontuzjowanego Martina Odegaarda, bo to właśnie napastnik Interu Mediolan tuż po przerwie rozpoczął festiwal strzelecki Austriaków trafieniem z rzutu karnego. W kolejnych minutach kolejne bramki dla Austrii zdobywali obrońcy - Philipp Lienhart i Stefan Posch, a wynik na 5:1 już w 71. minucie ustalił rezerwowy w tym meczu Michael Gregoritsch. Po czwartej kolejce w grupie B3 prowadzące Austria, Słowenia i Norwegia mają po 7 punktów, a dzięki najlepszemu bilansowi w małej tabeli na razie prowadzą wciąż Norwegowie. Paradoks tej sytuacji jest jednak taki, że jeśli Austria wygra dwa listopadowe mecze, to bez względu na rezultaty Erlinga Haalanda i spółki bezpośrednio awansuje do dywizji A Ligi Narodów. Grecy od zwycięstwa do zwycięstwa. Dziewiąta wygrana w dziesięciu ostatnich meczach Ligi Narodów Niesamowitą serię w Lidze Narodów kontynuuje Grecja, która w ostatnich trzech edycjach tych rozgrywek z obecną włącznie przegrała tylko jeden mecz, wygrywając aż dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań! Po pokonaniu w czwartek Anglii na Wembley 2:1, w niedzielę wieczorem zespół Igora Jovanovicia ograł w Pireusie Irlandię 2:0. Aż do doliczonego czasu gry Grecy prowadzili zaledwie 1:0 po trafieniu Anastasiosa Bakasetasa w 48. minucie, ale niech to nikogo zmyli, bo to wcale nie było wyrównane spotkanie. Grecy absolutnie zdominowali zespół z Wysp Brytyjskich, oddając kilkakrotnie więcej strzałów i strzałów celnych. I tylko swojej nieskuteczności "zawdzięczają" to, że niemal do ostatniego gwizdka nie mogli być pewni wygranej. Dopiero w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Petros Mantalos i przypieczętował wygraną, która umacnia Greków na prowadzeniu w grupie B2 Ligi Narodów z trzypunktową przewagą nad Anglią. Wyniki niedzielnych meczów Ligi Narodów: Grupa B2: Finlandia - Anglia 1:3 (Hoskonen 87' - 18', Alexander-Arnold 74', Rice 84') Grecja - Irlandia 2:0 (Bakasetas 48', Mantalos 90+2') Grupa B3: Kazachstan - Słowenia 0:1 (Mlakar 55') Austria - Norwegia 5:1 (Arnautović 8', 49'-k., Lienhart 58', Posch 63', Gregoritsch 71' - Sorloth 39') Grupa C4: Armenia - Macedonia Północna 0:2 (Miovski 72', Alimi 85') Wyspy Owcze - Łotwa 1:1 (Sorensen 40' - Sits 69') Grupa D1: Liechtenstein - Gibraltar 0:0 Grupa D2: Malta - 1:0 (Teuma 87'-k.)

SOURCE : sport_pl