Home/sports/Gorzkie derby Mediolanu dla Zielinskiego

Gorzkie derby Mediolanu dla Zielinskiego

Bramka w koncowce zdecydowaa o zwyciestwie w derbach della Madonnina. AC Milan zaskakujaco wygra 21 z Interem po serii szesciu porazek z lokalnym wrogiem. Piotr Zielinski zosta pierwszym Polakiem w barwach Nerazzurrich w derbach.

September 22, 2024 | sports

Bramka w końcówce zdecydowała o zwycięstwie w derbach della Madonnina. AC Milan zaskakująco wygrał 2:1 z Interem po serii sześciu porażek z lokalnym wrogiem. Piotr Zieliński został pierwszym Polakiem w barwach Nerazzurrich w derbach. W tym artykule dowiesz się o: Inter Mediolan przystąpił do meczu jako faworyt. Przemawiało za nim kilka argumentów. Nerazzurri lepiej wystartowali zarówno w Serie A , jak i w Lidze Mistrzów . Do tego śrubowali serię sześciu wygranych w derbach. Z kolei Rossoneri rozpoczęli sezon tak nędznie, że zaledwie po pięciu meczach pod znakiem zapytania stanęła przyszłość w klubie trenera Paulo Fonseki . Derby rozpoczęły się mocnym i niespodziewanym ciosem. Christian Pulisić przeprowadził efektowną akcję na 1:0. Amerykanin zabrał piłkę Henrichowi Mchitarjanowi , a resztę zrobił już sam. Wparował w pole karne Interu między pogubionych obrońców i pokonał Yanna Sommera płaskim strzałem. Rajd Christiana Pulisicia dał prowadzenie Rossonerim i podniósł temperaturę meczu. Już w 13. minucie doszło do pierwszej przepychanki czupurnych zawodników. Zagotowali się Alessandro Bastoni i Christian Pulisić , a Maurizio Mariani postanowił po raz ostatni nie pokazać kartki zagrzanym piłkarzom. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! Choć gra ofensywna nie kleiła się zawodnikom Interu, to cierpliwość, którą zalecał podopiecznym Simone Inzaghi , opłaciła się. W 28. minucie Federico Dimarco strzelił na 1:1 w kierunku dalszego narożnika. Była to pierwsza celna próba Interu. W gąszczu zawodników dostał podanie od Lautaro Martineza i przymierzył idealnie. Milan musiał zapomnieć o prowadzeniu, a walka o panowanie w Mediolanie rozpoczęła się od nowa. Przed przerwą lepszą szansę na drugiego gola miał Inter. W 42. minucie Marcus Thuram obrócił się z piłką i próbował pokonać Mike'a Maignana . W konfrontacji rodaków lepiej zachował się bramkarz Rossonerich. Z kolei w 47. minucie Rafael Leao nie zaskoczył Yanna Sommera strzałem głową po wrzutce Emersona Royala . Druga połowa nie zachwycała. Fakt, że od czasu do czasu drużyny stwarzały sytuacje podbramkowe, ale wynik nie zmieniał się i nie brakowało przestojów. Groźniejszy był Milan, ale poza Rafaelem Leao, również Tammy Abraham marnował sytuacje podbramkowe. Milan próbował do końca i w 89. minucie postawił na swoim. To Rossoneri zdobyli gola na 2:1. Decydujący okazał się stały fragment gry. Matteo Gabbia uciekł obrońcom Interu i główkował po wrzutce Tijjaniego Reijndersa z rzutu wolnego. Przyglądali się obrońcy Nerazurrich, a także Yann Sommer. Piotr Zieliński został początkowo na ławce, choć zebrał pozytywne recenzje po debiucie w podstawowym składzie Interu w bezbramkowym, środowym meczu z Manchesterem City . Zieliński wszedł tym razem w 74. minucie za Nicolo Barellę i został pierwszym Polakiem w historii Interu w derbach della Madonnina. Czasu miał mało, za wiele nie wniósł, a i szczęścia nie przyniósł. Oba zespoły mają wolne w środku następnego tygodnia. Nie zagrają w Lidze Mistrzów , nie mają obowiązków w Pucharze Włoch . Za tydzień Inter odwiedzi Udinese Calcio , a Milan podejmie US Lecce . Inter Mediolan - AC Milan 1:2 (1:1) 0:1 - Christian Pulisić 10'1:1 - Federico Dimarco 28'1:2 - Matteo Gabbia 89' Składy: Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (82' Carlos Augusto) - Denzel Dumfries (63' Matteo Darmian), Nicolo Barella (74' Piotr Zieliński), Hakan Calhanoglu (63' Kristjan Asllani), Henrich Mchitarjan (63' Davide Frattesi), Federico Dimarco - Lautaro Martinez, Marcus Thuram Milan: Mike Maignan - Emerson Royal, Matteo Gabbia, Fikayo Tomori, Theo Hernandez -Christian Pulisić (78' Noah Okafor), Youssouf Fofana, Tijjani Reijnders, Rafael Leao (87' Samuel Chukwueze) - Alvaro Morata (78' Ruben Loftus-Cheek), Tammy Abraham (90' Strahinja Pavlović) Żółte kartki: Mchitarjan, Calhanoglu, Asslani, Dimarco (Inter) oraz Fofana (Milan) Sędzia: Maurizio Mariani Tabela Serie A : Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany) Emocjonujące starcie Inter Mediolan z AC Milan – oglądaj na żywo 22 września o godz. 20:40 na Eleven Sports 1 w Pilocie WP (link sponsorowany).

SOURCE : sportowefakty