Home/sports/Gorzki mecz dla Juventusu

Gorzki mecz dla Juventusu

Wszystko przemawiao za zwyciestwem Juventusu w meczu z Cagliari Calcio w Serie A. Ta wygrana jednak nie staa sie faktem. W koncowce Stara Dama stracia gola na 11 ktory by kara za zmarnowanie swietnych szans na zamkniecie spotkania.

October 06, 2024 | sports

Wszystko przemawiało za zwycięstwem Juventusu w meczu z Cagliari Calcio w Serie A. Ta wygrana jednak nie stała się faktem. W końcówce Stara Dama straciła gola na 1:1, który był karą za zmarnowanie świetnych szans na zamknięcie spotkania. W tym artykule dowiesz się o: Konfrontacja w Turynie rozpoczęła niedzielne granie w lidze włoskiej. Juventus FC przystąpił do kolejnego zadania w Serie A podbudowany dobrymi wynikami w Lidze Mistrzów . Za Bianconerimi są wygrane z PSV Eindhoven i RB Lipsk . Druga została odniesiona w heroicznych okolicznościach w środę. Juventus zwyciężył w Niemczech pomimo plagi kontuzji i czerwonej kartki. W niedzielę Juventus prowadził od 15. minuty, a gola na 1:0 strzelił Dusan Vlahović z rzutu karnego. Simone Scuffet rzucił się w dobrą stronę, ale nie sięgnął piłki. Jedenastka została przyznana gospodarzom po wideo weryfikacji. Sędzia Livio Marinelli potrzebował powtórek, żeby zobaczyć blokowanie ręką Sebastiano Luperto uderzenia Federico Gattego . Dusan Vlahović celebrował zdobycie gola z koszulką Bremera . Brazylijczyk doznał poważnej kontuzji w meczu z RB Lipsk i miesiącami nie pomoże Juventusowi. Kompani postanowili wesprzeć go przed operacją i rehabilitacją. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! W drugim kwadransie przewaga Bianconerich stała się bezdyskusyjna. Kilka ataków Juventusu przypadało na jeden Cagliari. Teun Koopmeiners nie wykorzystał dobrych szans na zdobycie drugiego gola. Jeden strzał pomocnika był niedokładny, a następnie odbił się od Simone Scuffeta. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 i prowadzenie Juventusu było niezagrożone. Cagliari przebudziło Michele Di Gregorio dwoma strzałami celnymi, ale nie było one dużymi testami dla bramkarza. Poza tym goście głównie biegali za piłką i po 45 minutach mieli 20 procent jej posiadania. Po przerwie festiwal zmian personalnych, ale nie zmienił się obraz meczu. Przeważał Juventus, chociaż atakował falami - raz przeprowadzał nawałnicę, później usypiał. Cagliari odgryzało się tylko od czasu do czasu i postraszyło strzałami Zito Luvumbo i Roberto Piccolego . W marnowaniu okazji na gola dla Juventusu przodował z kolei Dusan Vlahović. I jak to często bywa, Juventus dostał karę za niedomknięcie meczu. W 88. minucie Razvan Marin strzelił z rzutu karnego pod poprzeczkę na 1:1. Rumun nie dał szans Michele Di Gregorio. Kolejna jedenastka w tym samym tygodniu została podyktowana za przewinienie Douglasa Luiza . Pomocnik sprokurował rzut karny w Lipsku, a w niedzielę zrobił to samo faulując Roberto Piccolego. Juventus rozsypał się po stracie gola i mógł nie zabrać ze sobą nawet punktu. Francisco Conceicao zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego w 89. minucie. Już w doliczonym czasie zapachniało drugą bramką Cagliari. Piłka po kopnięciu Adama Oberta odbiła się od słupka. Arkadiusz Milik i Mateusz Wieteska nie znaleźli się w kadrach na mecz z powodu kontuzji. Po przerwie reprezentacyjnej Juventus zagra w meczu pucharowiczów z Lazio . Ponownie będzie gospodarzem. Z kolei Cagliari zagra na własnym stadionie przeciwko Torino FC . Juventus FC - Cagliari Calcio 1:1 (1:0) 1:0 - Dusan Vlahović (k.) 15'1:1 - Razvan Marin (k.) 88' Składy: Juventus: Michele Di Gregorio - Nicolo Savona (70' Danilo), Pierre Kalulu, Federico Gatti, Andrea Cambiaso - Manuel Locatelli (62' Weston McKennie), Khephren Thuram (62' Douglas Luiz) - Francisco Conceicao, Teun Koopmeiners (46' Nicolo Fagioli), Samuel Mbangula (77' Kenan Yildiz) - Dusan Vlahović Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa, Yerry Mina, Sebastiano Luperto, Adam Obert - Nadir Zortea (46' Kingstone Mutandwa), Michel Adopo (76' Alessandro Deiola) - Antoine Makoumbou (65' Razvan Marin), Tommaso Augello (57' Zito Luvumbo), Nicolas Viola (57' Gianluca Gaetano) - Roberto Piccoli Żółte kartki: Thuram, Savona, Conceicao (Juventus) oraz Mina, Deiola (Cagliari) Czerwona kartka: Francisco Conceicao (Cagliari) /89' - za drugą żółtą/ Sędzia: Luca Marinelli Tabela Serie A : Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

SOURCE : sportowefakty