Home/sports/Faworyt najad sie strachu. Chorwacja odmienia losy meczu w polskiej grupie Ligi Narodow

Chorwacja wygraa 2-1 ze Szkocja w meczu "polskiej" grupy w Lidze Narodow. Niespodziewanie to goscie z Wysp Brytyjskich objeli prowadzenie po strzale Ryana Christie. Wyrowna za kilka minut Igor Matanovic to jego pierwszy gol w reprezentacji. Zwycieskiego gola dla "Hrvatskiej" zdoby w drugiej poowie Andrej Kramaric. Polska zagra z Chorwacja we wtorek na PGE Stadionie Narodowym.

October 12, 2024 | sports

Chorwacja wygrała 2-1 ze Szkocją w meczu "polskiej" grupy w Lidze Narodów. Niespodziewanie to goście z Wysp Brytyjskich objęli prowadzenie po strzale Ryana Christie. Wyrównał za kilka minut Igor Matanović, to jego pierwszy gol w reprezentacji. Zwycięskiego gola dla "Hrvatskiej" zdobył w drugiej połowie Andrej Kramarić. Polska zagra z Chorwacją we wtorek na PGE Stadionie Narodowym. Zdecydowanym faworytem spotkania w Zagrzebiu byli Chorwaci. Szkocja przegrała oba dotychczasowe mecze w Lidze Narodów , a w ostatnich 14 meczach wygrała tylko raz - z Gibraltarem . Ostatecznie drużyna Luki Modricia, mimo że przegrywała 0-1, odniosła zasłużoną wygraną 2-1. Od pierwszych minut bardzo aktywny był Igor Matanović , który sprawiał mnóstwo problemów reprezentacji Polski w meczu sprzed miesiąca. Im dalej w las w tym meczu, tym Szkoci radzili sobie lepiej, na pewno nie byli w tak głębokiej defensywie jak Biało-Czerwoni kilka tygodni temu w Osijeku. Hrvatska grała jakby od niechcenia, tak jakby ten mecz miał się wygrać sam. Pierwszy celny strzał na bramkę Craiga Gordona to dopiero 31. minuta i uderzenia Andreja Kramaricia . Chwilę później Szkoci sensacyjnie objęli prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Luka Sucić, który nieudolnie wybijał piłkę w ten sposób, że ta spadła prosto pod nogi Ryana Christiego , który nie miał problemu, by posłać piłkę obok Dominika Livakovicia. Piłkę próbował jeszcze wybijać Duje Ćaleta-Car , ale zrobił to tak fatalnie, że futbolówka trafiła do siatki. Szkoci cieszyli się z prowadzenia tylko cztery minuty. Daleki przerzut ze środka pola trafił do Ivana Perisicia , który zgrał piłkę do Matanovicia - 21-letni piłkarz rodem z Hamburga trafił do siatki po raz pierwszy w reprezentacyjnej karierze. Matanović miał apetyt na więcej. Tuż po przerwie strzelał kąśliwie z dystansu, ale Gordon obronił. Za chwilę szkockiego bramkarza sprawdził "profesor" Luka Modrić , a Sucić trafił do siatki - tego gola z zupełnie niezrozumiałych względów anulował rumuński sędzia Istvan Kovacs. Wreszcie w 70. minucie piłkarze z szachownicą na sercu zadali decydujący cios - Perisić dośrodkował, z całej siły piłkę uderzył Borna Sosa , Gordon obronił jego strzał, ale wobec dobitki Kramaricia był już bezradny . Idealną szansę na wyrównanie miał Ryan Christie, w ostatniej akcji meczu Szkoci trafili do siatki, ale arbiter uznał, że Che Adams był na pozycji spalonej. W kolejnym meczu Ligi Narodów Polska zagra z Chorwacją we wtorek na PGE Stadionie Narodowym. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.