Home/sports/Fatalne wiesci dla Probierza. Dwoch pikarzy musi opuscic zgrupowanie

Fatalne wiesci dla Probierza. Dwoch pikarzy musi opuscic zgrupowanie

Profil "aczy nas pika" poinformowa ze dwoch pikarzy opusci zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Chorwacja. Micha Probierz nie bedzie mog skorzystac we wtorek z usug Sebastiana Walukiewicza oraz Jakuba Piotrowskiego. Selekcjoner nie dowoa tez zadnego nowego pikarza w ich miejsce. - Dalsze leczenie Sebastian bedzie przechodzi w klubie - komentuje dr Jacek Jaroszewski lekarz Biao-Czerwonych.

By Aleksander Bernard | October 13, 2024 | sports

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Portugalią w sobotnim Ligi Narodów. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych w 78. minucie spotkania strzelił Piotr Zieliński. - Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, stworzyć sytuacje. Z takim przeciwnikiem najgorzej, że w takim momencie nie zdobywa się bramki. Później cofnęliśmy się za bardzo, szczególnie drugą linią, mieliśmy problemy w pressingu i przede wszystkim za łatwo straciliśmy bramkę. Na tym poziomie nie można tracić bramek w ten sposób - komentował Michał Probierz na pomeczowej konferencji prasowej. 20 września minął rok od tego, jak Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił Michała Probierza nowym trenerem reprezentacji Polski. Czy po ponad roku widać postęp Biało-Czerwonych? "Bramka to zdecydowanie za mało, by powiedzieć, że w sobotni wieczór reprezentacja Polski przeciwstawiła się Portugalii. W rocznicę debiutu Probierza w roli selekcjonera możemy napisać wprost: jego kadra się nie rozwija" - . Mecz z Portugalią w wyjściowym składzie rozpoczął Sebastian Walukiewicz. Obrońca Torino musiał jednak opuścić boisko w przerwie, a jego miejsce zajął . - Sebastian się źle poczuł i dlatego w przerwie go zmieniliśmy - przekazał Probierz. Okazuje się, że przed wtorkowym z Chorwacją dojdzie do wymuszonych zmian kadrowych. O wszystkim dowiedzieliśmy się w niedzielne popołudnie. Złe wieści dla Probierza. Stracił dwóch piłkarzy przed meczem z Chorwacją Profil "Łączy nas piłka" przekazał aktualizację dot. kadry reprezentacji Polski po meczu z Portugalią i przed meczem z Chorwacją. Zgrupowanie opuści dwóch zawodników: Sebastian Walukiewicz i Jakub Piotrowski. Walukiewicz wróci do Turynu w niedzielne popołudnie, natomiast Piotrowski poleci do Bułgarii w poniedziałek. Michał Probierz zdecydował, że w ich miejsce, przy okazji wtorkowego spotkania z Chorwacją, nie powoła żadnego zawodnika. - Sebastian zmaga się z infekcją dróg oddechowych i dalsze leczenie będzie przechodził w klubie - mówił doktor Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski, cytowany przez stronę laczynaspilka.pl. - Jeśli chodzi o Jakuba, po wykonaniu badań diagnostycznych w związku z urazem mięśni przywodzicieli jego udział w zgrupowaniu dobiegł końca i w poniedziałek zawodnik także uda się do swojego klubu - dodaje Jacek Jaroszewski. Mecz - Chorwacja odbędzie się we wtorek o godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Relacja tekstowa na żywo w Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

SOURCE : sport_pl