Home/sports/Dramat Emmy Raducanu. To juz ponad trzy lata

Dramat Emmy Raducanu. To juz ponad trzy lata

Juz ponad trzy lata czeka Emma Raducanu na fina turnieju rangi WTA. Zwyciezczyni US Open 2021 nie moze nawiazac do formy sprzed lat. Teraz kolejny raz w jej karierze na przeszkodzie do wygranej stanea kontuzja.

By Paweł Matys | September 21, 2024 | sports

0 - w tylu finałach turniejów grała w tym sezonie Emma Raducanu, zwyciężczyni 2021. Brytyjka wystąpiła w aż trzynastu imprezach. Jej najlepszy wynik to półfinał w turnieju na kortach trawiastych 250 w Nottingham. Kolejny dramat Emmy Raducanu. Na finał turnieju WTA czeka już ponad trzy lata Teraz Emma Raducanu walczyła w prestiżowym turnieju WTA 500 w Seulu. Brytyjka w pierwszej rundzie wyeliminowała Amerykankę Peyton Stearns (48. WTA) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), a potem Chinkę Yue Yuan (40. WTA) 6:4, 6:3. Raducanu w trzeciej rundzie zmierzyła się z rozstawioną w turnieju z jedynką: - Rosjanką Darią Kasatkiną (13. WTA). W pierwszym secie Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną w momencie, gdy przegrywała 1:4. Miała bowiem problem z lewą stopą. Na ten sam uraz narzekała podczas wcześniejszego, czwartkowego z Yue Yuan, ale wtedy była w stanie go kontynuować. Teraz pomoc medyczna nic nie dała, bo Raducanu przegrała pierwszego seta 1:6 i wtedy postanowiła zrezygnować z dalszej gry. Z uśmiechem na ustach podała rękę Kasatkinie. Mecz trwał tylko 34 minuty. To nie pierwsza w karierze Raducanu. Właśnie z powodu częstych problemów zdrowotnych nie osiągnęła żadnego sukcesu od zwycięstwa w Nowym Jorku (11 września 2021 roku). Od tamtej pory nie była w finale żadnego turnieju rangi WTA! - Jest mi przykro z powodu Emmy, że w trakcie meczu skreczowała. Szkoda, że kontuzje, zwłaszcza w dalszych etapach turniejów, czasem decydują o porażce. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia i przygotowania się na kolejny turniej - powiedziała Kasatkina po meczu. Rosjanka w półfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Dianą Sznajder (16. WTA), która pokonała Ukrainkę Martę Kostjuk (18. WTA) 7:6 (9:7), 6:3.