Home/sports/Derby Mazowsza pod kontrola Orlen Wisy

Derby Mazowsza pod kontrola Orlen Wisy

Siedem meczow i siedem zwyciestw - tak prezentuje sie bilans Orlen Wisy Pock w Orlen Superlidze pikarzy recznych. Druzyna Xaviego Sabate w niedzielych derbach Mazowsza pokonaa zamykajacy tabele Zepter KPR Legionowo.

October 20, 2024 | sports

Siedem meczów i siedem zwycięstw - tak prezentuje się bilans Orlen Wisły Płock w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych. Drużyna Xaviego Sabate w niedzielych derbach Mazowsza pokonała zamykający tabelę Zepter KPR Legionowo. W tym artykule dowiesz się o: Choć mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami, bardzo trudno byłoby to powiedzenie przełożyć na spotkanie Legionowie. Drużyna, która zamyka ligową tabelę z zerem na koncie podejmowała w niedzielę aktualnych mistrzów Polski - Orlen Wisłę Płock. Należy jednak zaznaczyć jedno. Mimo że Zepter KPR Legionowo wyraźnie przegrał z zespołem Xaviego Sabate, pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie, momentami prowadząc mocno wyrównaną walkę z ekipą Nafciarzy. W pierwszej połowie drużyna gospodarzy nie dała się rozkręcić faworytowi i starała się dotrzymywać kroku Orlen Wiśle Płock. Udawało się to między innymi dzięki trafieniom Filipa Fąfary, Michała Słupskiego oraz Mateusza Chabiora. Z kolei po stronie gości szczególnie wyróżniał się duet Peter Sisko - Tomas Piroch. ZOBACZ WIDEO: Nie, to nie Liga Mistrzów. Gol stadiony świata W dwudziestej minucie trener Michał Prątnicki musiał poprosić o przerwę, ponieważ straty jego drużyny wzrosły do czterech bramek (10:14 w 20'). Zepter KPR Legionowo nie zdołał skrócić tego dystansu, ale też nie pozwolił na to, żeby wzrósł. Co innego po zmianie stron. Po dość ubogim w bramki początku drugiej połowy, Orlen Wisła Płock ruszyła ze znakomitą serią i podwyższyła prowadzenie do dziesięciu trafień. Zapoczątkował ją Miha Zarabec, wpisując się na listę strzelców dwa razy z rzędu, a później dołączył się Peter Sisko, który dorzucił od siebie w tamtym fragmencie aż cztery bramki (17:27 w 41'). To "zamknęło" już ten mecz i drużynie z Legionowa pozostała tylko walka o podreperowanie wyniku. MVP meczu został wybrany Peter Sisko. W następnej kolejce Zepter KPR Legionowo poszuka premierowych punktów w starciu z Energą MKS Kalisz, z kolei Orlen Wisła Płock zmierzy się na wyjeździe z Corotop Gwardią Opole. Orlen Superliga Mężczyzn : Zepter KPR Legionowo - Orlen Wisła Płock 26:33 (16:20) KPR: Lijestrand, Balcerek - Chabior 4, Słupski 4, Laskowski 3, Fąfara 3, Maksymczuk 3, Petlak 2, Brzeziński 2, Wołowiec 2, Lewandowski 2, Ciok 1, Pawelec, Adamczyk, Tylutki. Karne: 2/2 Kary: 4 min. Wisła: Jastrzębski, Hallgrimsson - Daszek 2, Piroch 4, Sroczyk 5, Serdio 1, Panić, 3 Susnja, Zarabec 5, Sisko 8, Terzić, Dawydzik 1, Piórkowski, Cokan 4. Karne: 2/2 Kary: 4 min.

SOURCE : sportowefakty