Home/sports/Debiutant podbija lige siatkarzy. Legendarny klub trafi w dziesiatke

Debiutant podbija lige siatkarzy. Legendarny klub trafi w dziesiatke

PGE GiEK Skra Bechatow udzwignea role faworyta w meczu z Nowak-Mosty MKS-em Bedzin. Przed wasna publicznoscia dziewieciokrotni mistrzowie Polski pokonali 31 beniaminka PlusLigi. Po raz kolejny pokazny udzia w tym zwyciestwie mia Amin Esmaeilnezhad. Iranczyk ktory w tym sezonie debiutuje w polskiej lidze jest najlepiej punktujacym zawodnikiem rozgrywek - w sobote doozy do swojego dorobku 24 punkty.

October 19, 2024 | sports

PGE GiEK Skra Bełchatów udźwignęła rolę faworyta w meczu z Nowak-Mosty MKS-em Będzin. Przed własną publicznością dziewięciokrotni mistrzowie Polski pokonali 3:1 beniaminka PlusLigi. Po raz kolejny pokaźny udział w tym zwycięstwie miał Amin Esmaeilnezhad. Irańczyk, który w tym sezonie debiutuje w polskiej lidze, jest najlepiej punktującym zawodnikiem rozgrywek - w sobotę dołożył do swojego dorobku 24 punkty. Po słabszych latach PGE GiEK Skra Bełchatów chce wrócić do czołówki. Na razie w tym sezonie zachowuje z nią kontakt. Piąte zwycięstwo sprawia, że w tabeli po siedmiu kolejkach wyprzedza ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle i wskakuje na piątą pozycję. Skazywany przed sezonem na spadek zespół Nowak-Mosty MKS Będzin już na początku sezonu zdołał wygrać dwa mecze, a w poprzednim spotkaniu był bliski pokonania Trefla Gdańsk . Na mecz w Bełchatowie debiutujący w PlusLidze trener Dawid Murek - w przeszłości gwiazda reprezentacji Polski - wystawił szóstkę z jedną zmianą: na środku pojawił się mierzący 210 cm wzrostu Bartłomiej Wójcik . Zmiana była też u gospodarzy. Rafała Buszka na libero zastąpił Kajetan Marek . Przyjęcie zagrywki było jednak problemem PGE GiEK Skry na początku seta. Na tyle dużym, że jej trener Gheorghe Cretu już przy stanie 5:8 poprosił o pierwszą przerwę. Tyle że goście szli za ciosem, po punktowym bloku ich przewaga wkrótce sięgnęła sześciu punktów i Cretu znów wezwał do siebie siatkarzy. Z czasem zmniejszyli stratę o połowę, polegając głównie na skuteczności Amina Esmaeilnezhada . Będzinianie przez większość partii mieli komfortowe prowadzenie, ale go nie utrzymali. Zryw bełchatowian - już w nieco zmienionym składzie - doprowadził do remisu 21:21. I kiedy wszystko szło już dobrze, gospodarze przegrali dwie akcje z rzędu . Tym razem MKS już nie dał się dogonić, wygrał 25:23. Łukasz Kaczmarek otarł się o rekord. Mistrzowie Polski gonią lidera Po wyrównanym początku drugiego seta tym razem to bełchatowianie zaczęli sobie budować przewagę. Kluczowe okazały się zagrywki Amina , dzięki którym prowadzili 15:10 - punkt blokiem dołożył też Łukasz Wiśniewski . Zdecydowanie słabsze przyjęcie gości przełożyło się na ich gorszą skuteczność w ataku. Koppers i Damian Schulz zdobyli po cztery punkty, ale to bełchatowianie w tym secie byli górą. Ich wygrana była niezagrożona, skończyło się wynikiem 25:19 . Na początku czwartej partii trzy punkty przewagi mieli będzinianie, ale wtedy do gry wkroczył Żiga Stern . przyjmujący Skry popisał się serią kapitalnych zagrywek - trzy z nich skończyły się punktem dla gospodarzy. Siatkarze MKS-u mieli w tym secie olbrzymie problemy z przyjęciem, z czego Skra skwapliwie korzystała. Punkty serwisem dodali Wiśniewski i Amin, przewaga gospodarzy rosła . W drużynie z Będzina kroku rywalom starał się dotrzymać Schulz, ale to było za mało na bełchatowian, którzy ponownie wygrali 25:19. Czwarty set to od początku niewielka przewaga Skry. Amina w ataku wspomagał Stern, ale to Irańczyk po raz kolejny był liderem drużyny. W czwartej partii przekroczył barierę 21 zdobytych punktów. Bełchatowianie byli o dwa, trzy "oczka" przed rywalami. Ale mecz nie był jeszcze rozstrzygnięty. Gospodarzy serwisem "naruszył" Koppers i było tylko 21:20 dla Skry. Tyle że trzy kolejne akcje wygrali bełchatowianie, po chwili wygrali 25:21 i mogli świętować zwycięstwo. Nagrodę dla MVP spotkania otrzymał Stern. PGE GiEK Skra : Amin, Lemański, Kujundzić, Łomacz, Wiśniewski, Stern - Marek (libero) oraz Perić, W. Nowak, Szalacha Nowak-Mosty MKS : Schulz, Wójcik, Depowski, Pająk, Ratajczak, Koppers - Olenderek (libero) oraz Szwaradzki Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.