Home/sports/Byo juz 20. Niebywae sceny w meczu Manchesteru United. Oto wyniki

Byo juz 20. Niebywae sceny w meczu Manchesteru United. Oto wyniki

90 minut Sebastiana Szymanskiego w Fenerbahce Nicola Zalewski znowu poza kadra AS Romy i wpadka Manchesteru United - to i wiele wiecej miao miejsce w drugiej kolejce Ligi Europy. Ze wszystkich wynikow zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa sie mecz "Czerwonych Diabow" ktore po 20 minutach prowadziy 20 zeby ostatecznie ratowac remis w ostatnich minutach spotkania z FC Porto.

By Jakub Trochimowicz | October 03, 2024 | sports

Była wtorek i środa z Ligą Mistrzów i przyszła pora na Ligę Europy i Ligę Konferencji w czwartek. Rozegrano w sumie aż 34 spotkania, z czego 18 w Lidze Europy, czyli drugich pod względem prestiżu rozgrywek organizowanych przez UEFA. W przypadku LE była to druga kolejka, a w przypadku LK pierwsza seria gier w tym sezonie. Fenerbahce z Sebastianem Szymańskim remisuje w drugiej kolejce Ligi Europy Drużyna Jose Mourinho grę w Lidze Europy rozpoczęła od wygranej u siebie 2:1 z Royale Union SG. W drugiej kolejce Fenerbahce z Sebastianem Szymańskim w podstawowym składzie zmierzyło się na wyjeździe z Twente. W meczu od początku swoje warunki gry narzucił holenderski zespół, który został za to nagrodzony w 29. minucie spotkania. Youri Regeer otrzymał piłkę w polu karnym, wrzucił na głowę Michela Vlapa, a ten zdobył bramkę na 1:0. Taki też wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej części gry Fenerbahce stać było na gola wyrównującego. W 71. minucie Dusan Tadić wyszedł na wolne pole i po doskonałym podaniu Sofyana Ambrabata zdobył bramkę na 1:1. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Sebastian Szymański rozegrał cały mecz, a Przemysław Tytoń spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych Twente. Manchester United prowadził 2:0 po 20 minutach. Potem doszło do katastrofy i pogoni w końcówce Wokół "Czerwonych Diabłów" i Erika ten Haga atmosfera w ostatnim czasie zrobiła się bardzo gęsta. Posada holenderskiego szkoleniowca wisi na włosku i mecz z FC Porto był okazją, żeby poprawić nastroje w klubie i wokół niego. Zaczęło się fantastycznie. Po 20 minutach Manchester United prowadził 2:0 po trafieniach Marcusa Rashforda i Rasmusa Hojlunda. Cóż jednak z tego, skoro 14 minut później było już 2:2! Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Pepe i Samu Omorodiona. Taki też wynik utrzymywał się do przerwy. I tylko do niej, gdyż pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Omorodion wykorzystał dogranie Pepe i zdobył bramkę na 3:2! Następnie doszła czerwona kartka, którą otrzymał Bruno Fernandes. Wydawało się, że będzie to kolejna porażka Manchesteru United, ale w doliczonym czasie gry bramkę na 3:3 zdobył Harry Maguire i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Czy ten mecz będzie gwoździem do trumny Erika ten Haga w Manchesterze United? To pokażą najbliższe dni. Wyniki spotkań drugiej kolejki Ligi Europy: