Home/sports/Byo juz 02 Potem Borussia Dortmund ruszya w wielki poscig

Byo juz 02 Potem Borussia Dortmund ruszya w wielki poscig

Borussia Dortmund udowodnia ze potrafi wyjsc z poteznych tarapatow. W meczu z VfL Bochum po fatalnym bedzie bramkarza przegrywaa juz 02 i wydawao sie ze zaliczy druga porazke z rzedu. Zespo w ktorego sztabie jest ukasz Piszczek pokaza jednak charakter i w pieknym stylu rzuci sie do odrabiania strat. Ambitna postawa popacia i skonczyo sie cennym zwyciestwem.

By Błażej Winter | September 27, 2024 | sports

pod wodzą duetu Nuri Sahin i Łukasz Piszczek szybko złapała zadyszkę. Przed tygodniem doznała druzgocącej porażki z VfB Stuttgart aż 1:5. W piątek miała okazję się zrehabilitować w spotkaniu na własnym stadionie z VfL Bochum, które w czterech pierwszych kolejkach tego sezonu Bundesligi zdobyło zaledwie jeden punkt i było 16. w tabeli. Niewiele brakowało, a znów zaliczyłaby bolesną wpadkę. Kabaret w defensywie Borussii. Kuriozalne zachowanie bramkarza Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Dortmundu. Już w pierwszych 15 minutach stworzyli dwie groźne sytuacje. Najpierw główkował Karim Adeyemi, a potem groźny strzał ze skaju pola karnego oddał Julian Brandt. W obu przypadkach lepszy był jednak bramkarz Patrick Drewes. Skuteczniejszy okazał się za to Matus Bero. Słowak przeprowadził dwójkową wymianę z Philippem Hofmannem, wpadł w pole karne i potężnie huknął w kierunku bliższego słupka. Tym sposobem dał niespodziewane prowadzenie Bochum 1:0. Nie minęło wiele czasu, a obrona Borussii skapitulowała po raz drugi i to po katastrofalnym błędzie. Nico Schlotterbeck wycofał do bramkarza Gregora Kobela, a ten kompletnie się pogubił. Wszedł w drybling z Myronem Boadu i w głupi sposób stracił piłkę. Holender błyskawicznie podał do swojego rodaka Daniego de Wita, a ten trafił do pustej bramki. Niewiele brakowało, a po nieco ponad pół godzinie Bochum prowadziłoby aż 3:0. Przed doskonałą okazją stanął Boadu. Był sam na sam z bramkarzem, ale minimalnie chybił. Borussia przed przerwą nieco się otrząsnęła i zdołała zdobyć gola kontaktowego. Dośrodkowanie Brandta zamienił na bramkę Serhou Guirassy, skutecznie główkując w polu karnym. Udana pogoń Borussii. Tak odwrócili losy meczu Po zmianie stron gospodarze ruszyli do dalszego odrabiania strat ze sporym animuszem. Groźny strzał z dystansu oddał Pascal Gross, ale znów świetnie w bramce spisał się Drewes. W 61. minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia. Po faulu Felixa Passlacka na Guirassym sędzia odgwizdał , a ten pewnym uderzeniem w górny róg wykorzystał Emre Can. Remis graczy Borussii nie zadowalał i na nico ponad kwadrans przed końcem udało się wyjść na prowadzenie. Fantastycznym podaniem pomiędzy dwoma obrońcami popisał się Karim Adeyemi, a akcję wykończył Guirassy. Sprowadzony ze Stuttgartu napastnik zmieścił piłkę między nogami Drewesa i podwyższył na 3:2. Na tym jednak Borussia nie poprzestała. W 80. minucie z kolejnym ruszył Adeyemi i wyłożył piłkę przed pole karne do Felixa Nmechy. Ten uderzył po ziemi z dystansu, a bramkarz Bochum tym razem popełnił spory błąd. Wypuścił piłkę i ta wtoczyła się za linię. Tym sposobem Nmecha ustalił wynik na 4:2. Dzięki zwycięstwu Borussia awansowała na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Na koncie ma 10 punktów i do prowadzącego Bayernu Monachium traci tylko dwa. Bawarczycy rozegrali jednak jeden mecz mniej. Bochum z kolei spadło na przedostatnią 17. pozycję. Niżej jest Holstein Kiel.