Home/sports/Buksa tylko przyglada sie co robia koledzy w LE. Nie pozostawili zudzen

Buksa tylko przyglada sie co robia koledzy w LE. Nie pozostawili zudzen

W czwartek rozegrana zostaa druga kolejka Ligi Europy w ktorej wystepuje FC Midtjylland. Zespo Adama Buksy zmierzy sie z Maccabi Tel Awiw na stadionie FK Partizan w Belgradzie. Grajacy w roli gosci Dunczycy wygrali 20 dzieki czemu zgarneli kolejne punkty. W kadrze meczowej znow zabrako polskiego napastnika ktora wciaz zmaga sie z kontuzja.

By Michał Chmielewski | October 04, 2024 | sports

Podczas ostatniego okna transferowego Adam Buksa przeniósł się z RC Lens do FC Midtjylland za cztery miliony euro. W tym sezonie nasz napastnik zdążył rozegrać już dziesięć spotkań, w których cztery razy wpisał się na listę strzelców. Niestety podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski 28-latek doznał kontuzji, która ostatecznie okazała się poważniejsza niż zakładano. Buksa nie gra, ale jego drużyna wygrywa. I to w Lidze Europy - Po meczu ze Szkocją zgrupowanie reprezentacji Polski musi opuścić Adam Buksa. W czwartkowym spotkaniu doznał on urazu mięśniowego łydki, który wykluczy go z gry na około dwa tygodnie - Niestety Buksa do tej pory nie jest w pełni zdrowia. Po przerwie reprezentacyjnej ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej Midtjylland. Nie inaczej było podczas ostatniego spotkania, w którym Duńczycy zagrali na wyjeździe z Maccabi Tel Awiw. Starcie ze względu na trwającą wojnę odbyło się na stadionie FK Partizan w Belgradzie. Goście w 39. minucie wyszli na prowadzenie po golu Gwinejczyka Franculino, który wykorzystał świetne podanie Arala Simsira. Mimo że przez 90 minut to zespół z Izraela częściej utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych, to Midtjylland strzelało gole. Drugie trafienie minutę przed upływem regulaminowego czasu gry dołożył Edward Chilufya. Dzięki temu trzy punkty powędrowały na konto duńskiej ekipy. Obecnie zespół Adama Buksy w tabeli Ligi Europy z czterema oczkami plasuje się na dziesiątym miejscu po dwóch kolejkach. Co ciekawe, Midtjylland nie przegrało we wrześniu żadnego spotkania. Świetnie idzie im również w lidze duńskiej, gdzie z 24. punktami zasiadają na fotelu lidera. W kolejnym meczu Ligi Europy FC Midtjylland zagra z belgijskim Royalem Union SG. Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 października o godz. 18:45. Miejmy nadzieję, że wtedy na murawie zobaczymy już zdrowego Adama Buksę, który zacznie trafiać w europejskich pucharach.