Home/sports/Barcelona jest wielka Lewandowski rzuca Bayern na kolana. To by pogrom

Barcelona jest wielka Lewandowski rzuca Bayern na kolana. To by pogrom

Ponad dziewiec lat czekaa FC Barcelona na kolejna wygrana z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzow. Katalonczycy popisali sie w srodowy wieczor niesamowita efektywnoscia i po hat-tricku Raphinhi oraz golu Roberta Lewandowskiego rozbili Bawarczykow 41 A to wszystko przed hitowym El Clasico z Realem Madryt.

By Jakub Trochimowicz | October 23, 2024 | sports

Mecze z Bayernem Monachium to prawdziwe klasyki europejskiego futbolu w ostatnich latach. W XXI wieku obie ekipy grały ze sobą 11-krotnie w Lidze Mistrzów. Bilans? Osiem zwycięstw Bayernu, dwie wygrane Barcelony i jeden remis. Bilans bramkowy? 30:12 na korzyść Bawarczyków. Można było więc przed środowym oczekiwać na pewno bramek. Kosmiczna pierwsza połowa meczu FC Barcelona - Bayern Monachium A pierwsza z nich przyszła jeszcze przed upływem pierwszej minuty spotkania! fantastycznie się zastawił, podał do Fermina Lopeza, a ten wypuścił Raphinhę. Brazylijczyk minął Manuela Neuera i było 1:0 dla FC Barcelony po 58. sekundach! Wtedy jednak piłkę przejęli Bawarczycy. To spotkanie było reklamowane jako pojedynek Roberta Lewandowskiego i Harry'ego Kane'a, którzy od początku sezonu prezentują się świetnie. Anglik już w 10. minucie trafił do siatki, ale po interwencji VAR-u jego trafienie zostało anulowane z powodu spalonego. Jednak Bayern naciskał i już kilka minut później Kane wykończył dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego i było 1:1 po 18. minutach spotkania! Było to piąte trafienie 31-latka w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Następnie gra nieco się uspokoiła, aż... padł gol na 2:1 dla FC Barcelony! Na trafienie Kane'a odpowiedział Robert Lewandowski, który wpakował piłkę do pustej bramki po kolejnej asyście Fermina Lopeza. To 97. bramka polskiego napastnika w Lidze Mistrzów i zarazem gol nr 700 w karierze. A jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla Barcelony zdobył Raphinha. Marc Casado posłał świetnie długie podanie, a Brazylijczyk złapał na prawą nogę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Katalończycy przetrwali trudniejszy moment i prowadzili do przerwy 3:1. Koncert Raphinhi. Hat-trick Brazylijczyka Druga połowa to ponownie prowadzenie gry przez Bawarczyków i kontrataki Barcelony. Efekt? Gol na 4:1 i hat-trick skompletowany przez Raphinhę w 56 minucie spotkania! Brazylijczyka na wolne pole wypuścił Lamine Yamal, a ten trzeci raz w tym spotkaniu pokonał Manuela Neuera. Pozostała część spotkania to już dogrywanie z obu stron. Bayern nie forsował tempa, a Barcelona oszczędzała się przed kolejnym meczem. Robert Lewandowski miał jedną okazję na kolejne trafienie, ale minął się z piłką, a w 85. minucie został zmieniony przez Pau Victora. Ostatecznie Hansiego Flicka zasłużenie wygrali i przerwali serię sześciu porażek z rzędu z Bawarczykami. FC Barcelona - Bayern Monachium 4:1 Bramki: 1' 45' 56' Raphinha, 36' Lewandowski - 18' Kane A już w sobotę 26 października o godz. 21:00 FC Barceloną czeka rywalizacja na Estadio Santiago Bernabeu z Realem Madryt. Relację z tego spotkania będzie można oczywiście śledzić na Sport.pl i w naszej aplikacji Sport.pl LIVE.