Home/sports/Alez reakcje po tym co sie stao w meczu Jagiellonii

Alez reakcje po tym co sie stao w meczu Jagiellonii

Jagiellonia Biaystok pokazaa charakter w meczu z FC Kopenhaga. Druzyna prowadzona przez Adriana Siemienca do 97. minuty remisowaa 11 z dunska ekipa w Lidze Konferencji ale bramke dajaca triumf jej triumf zdoby Darko Churlinov. Tak eksperci skomentowali to spotkanie.

By Karolina Kurek | October 03, 2024 | sports

Jagiellonia Białystok nie rozpoczęła najlepiej inauguracyjnego meczu z FC Kopenhaga w Lidze Konferencji i już od dwunastej minuty musiała gonić wynik. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował głową obrońca Pantelis Hatzidiakos. Wynik do przerwy już się nie zmienił. Pięć minut po zmianie stron Kopenhaga podwyższyła na 2:0, ale bramka Mohameda Elyounoussiego została anulowana przez VAR za spalony. Chwilę później Jagiellonia odpowiedziała trafieniem Afimico Pululu. Asystę przy golu zaliczył Joao Moutinho. Gdy zdawało się, że mecz zakończy się remisem, Darko Churlinov dał wygraną drużynie prowadzonej przez Siemieńca. Jak mecz Jagiellonii skomentowali eksperci? Eksperci są zgodni po zwycięstwie Jagiellonii Białystok "Pokaż dziś charakter swój". No to pokazali. Zupełnie inna Jagiellonia po przerwie. Kopenhaga wcale nie taka straszna" - napisał Jakub Kłyszejko z TVP Sport. "Co za wieczór dla polskiej piłki. Zwycięstwo Jagiellonii z FC Kopenhaga równie bezcenny co zwycięstwo Legii z Betisem. No i ta brameczka Pululu, pycha. Oby więcej takich pucharowych dni, więcej!" - ocenił Sebastian Staszewski. "SZOK W KOPENHADZE! Jagiellonia wygrywa na Parken, szaleństwo pod sektorem gości. Kapitalnie zaczyna się dla polskich klubów sezon europejskich pucharów" - czytamy na profilu Szymona Janczykaz Weszło.com. "Hhahahaha, co jest, 2:1 w ostatniej minucie, WIELKA JAGIELLONIA" - pisał Damin Smyk Weszło. "Wygrana imienia Afimico Pululu i źle nastawionych celowników u rywala. Ale rzetelnie przepracowany mecz przez resztę, gdy już zeszło to początkowe ciśnienie" - dodał Mateusz Rokuszewski z Canal+Sport. "Ale to Jagiellonia skończyła! Świetny czwartek w pucharach i jest dodatkowy smaczek niedzielnego starcia Jagi z Legią" - zachwycał się Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. "Coś niesamowitego!!! Jagiellonia wygrywa rzutem na Parken Kopenhagą! " - dodał Bartosz Głąb, dziennikarz GOL24.pl.