Home/sports/90 Niebywae co zrobia Barcelona w LM. Ewa Pajor znow bysnea

90 Niebywae co zrobia Barcelona w LM. Ewa Pajor znow bysnea

Ewa Pajor pozostaje w rewelacyjnej formie strzeleckiej. Po hat-tricku w derbach z Espanyolem doozya kolejna bramke tym razem w Lidze Mistrzyn. W meczu z Hammarby dugo i bardzo aktywnie pracowaa na trafienie i w koncu sie go doczekaa. Jej FC Barcelona nie daa rywalkom najmniejszych szans. Po kapitalnym wieczorze rozbia ekipe ze Szwecji az 90.

By Błażej Winter | October 16, 2024 | sports

Ewa Pajor rozgrywa fenomenalny sezon po przejściu do . Jak na razie jest jej najskuteczniejszą zawodniczką i z dorobkiem dziewięciu goli w sześciu meczach prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi hiszpańskiej. 27-latki nie mogło zatem zabraknąć w wyjściowej jedenastce w prestiżowym spotkaniu w Lidze Mistrzyń. Wielki mecz FC Barcelony w Lidze Mistrzyń. Grad bramek. Tak zagrała Pajor W środę FC Barcelona na własnym boisku podejmowała szwedzkie Hammarby Sztokholm. Dla zawodniczek prowadzonych przez Pere Romeu był to drugi mecz w tej edycji rozgrywek. Mecz mógł rozpocząć się dla FC Barcelony fatalnie. Nie zdążyła upłynąć jedna minuta, a jedna z obrończyń popełniła fatalny błąd i do sytuacji sam na sam z bramkarką wyszła Ellen Wangerheim. Na szczęście czujnie z bramki wyszła Cata Coll i pewnie wybroniła jej strzał. Od początku aktywna była także Ewa Pajor. W czwartej minucie doszła do główki, ale uderzyła niecelnie. Po sześciu minutach wynik otworzyła Caroline Graham Hansen, która po składnej akcji całego zespołu wpadła w pole karne i strzeliła po ziemi w dolny róg. Chwilę później Pajor miała kolejne dwie sytuacje, ale zarówno jej strzał głową po dośrodkowaniu Bonmati, jak i uderzenie nogą ze skraju szesnastki wybroniła bramkarka. Pajor się nie poddawała i nadal szukała trafienia. W 24. minucie dostała płaskie dośrodkowanie, ale nieczysto trafiła w piłkę. Ta jednak szczęśliwie trafiła do Claudii Piny, a Hiszpanka wykorzystała okazję i podwyższyła na 2:0. Polka zaś nieco przypadkowo zanotowała asystę. Tuż przed przerwą trzeciego gola dla Barcelony zdobyła jeszcze Alexia Putellas, która głową wykończyła centrę Patri Guijarro. Pajor w końcu się doczekała. Pierwszy gol dla Barcelony w Lidze Mistrzyń Po zmianie stron Barcelona nie odpuszczała i zaciekle atakowała. W 53. minucie po krótko wykonanym rzucie rożnym dośrodkowanie posłała Aitana Bonmati. Piłka trafiła na głowę Marii Leon, a ta posłała ją do siatki. Po pięciu minutach Bonmati dołożyła kolejną asystę. Sprytnie wgrała po ziemi w pole karne, umiejętnie od piłki odsunęła się Pajor, pozostawiając miejsce Claudii Pinie, a ta podwyższyła na 5:0. Ewa Pajor długo pozostawała bez gola, ale w końcu się go doczekała. W 72. minucie Graham Hansen zapędziła się pod końcową linię i po ziemi wzdłuż bramki zagrała do naszej napastniczki. Pajor pozostało tylko dołożyć nogę. Tak też zrobiła i wbiła futbolówkę do pustej bramki. Było to jej pierwsze trafienie w barwach FC Barcelony w Lidze Mistrzyń. Po trzech minutach Polki jeszcze dobiła drużynę ze Szwecji. Po dalekiej wrzutce w szesnastkę Patri Guijarro piłkę przejęła Graham Hansen i podwyższyła na 7:0. Na tym jednak się nie skończyło. W 87. minucie walkę o piłkę w polu karnym przegrała Pajor, ale obrończyni Hammarby wybiła wprost pod nogi Esmee Brugts, a Holenderka kapitalnie strzeliła z dystansu i było 8:0. Skończyło się jednak na 9:0, bo w 90. minucie faulowana w szesnastce była Graham Hansen, a rzut karny pewnie wykorzystała Fridolina Rolfo.