Home/sports/6-2 z Sabalenka Wuhan mia byc kolejny. Usmiech Aryny zmora wypada z jej drogi

6-2 z Sabalenka Wuhan mia byc kolejny. Usmiech Aryny zmora wypada z jej drogi

W momencie gdy trwa pojedynek Aryny Sabalenki z Katerina Siniakova zakonczyo sie spotkanie ktore wyonio rywalke dla zwyciezczyni starcia w trzeciej rundzie WTA 1000 w Wuhan. Wiemy juz ze nie dojdzie do spotkania Biaorusinki z Donna Vekic. Chorwatka ktora ma doskonay bilans 6-2 w bezposrednich starciach z wiceliderka kobiecego rankingu przegraa po emocjonujacym spotkaniu z Julia Putincewa 46 63 46. Mistrzyni US Open odpada zatem bardzo niewygodna rywalka.

October 09, 2024 | sports

W momencie, gdy trwał pojedynek Aryny Sabalenki z Kateriną Siniakovą, zakończyło się spotkanie, które wyłoniło rywalkę dla zwyciężczyni starcia w trzeciej rundzie WTA 1000 w Wuhan. Wiemy już, że nie dojdzie do spotkania Białorusinki z Donną Vekić. Chorwatka, która ma doskonały bilans 6-2 w bezpośrednich starciach z wiceliderką kobiecego rankingu, przegrała po emocjonującym spotkaniu z Julią Putincewą 4:6, 6:3, 4:6. Mistrzyni US Open odpada zatem bardzo niewygodna rywalka. Od momentu, gdy rozlosowano drabinkę turnieju WTA 1000 w Wuhan, sporo mówiło się o potencjalnym starciu pomiędzy Aryną Sabalenką i Donną Vekić w trzeciej rundzie . Wicemistrzyni olimpijska z Paryża posiada znakomity bilans 6-2 w bezpośrednich starciach z Białorusinką. Nic więc dziwnego, że to właśnie Chorwatkę typowano na zawodniczkę, która może zagrozić wiceliderce kobiecego rankingu w drodze po trzeci z rzędu tytuł w tej chińskiej lokalizacji. Wiemy już jednak, że tenisistka z miejscowości Osijek nie sprawi kłopotów 26-latce. Vekić mierzyła się dzisiaj z Julią Putincewą. Reprezentantka Kazachstanu sprawiła już kilka niespodzianek w tym sezonie. Podczas Wimbledonu wyeliminowała Igę Świątek , a kilka tygodni później uporała się z Coco Gauff podczas turnieju WTA 1000 w Cincinnati, gdzie Amerykanka broniła wywalczonego przed rokiem tytułu. Teraz o niewygodnej grze Julii przekonała się także Donna. Na początku spotkania obie tenisistki solidarnie utrzymały po własnym podaniu. Pierwsze kłopoty Vekić pojawiły się w trzecim gemie. Wówczas Chorwatka musiała bronić aż trzech break pointów, ale zrobiła to skutecznie. Kilka minut później sytuacja potoczyła się już jednak inaczej. Od stanu 0-30 przegrała cztery akcje z rzędu i dała się przełamać. Rozpoczął się mały festiwal breaków. Po odrobionej stracie przez Donnę, rywalka znów wróciła na prowadzenie. W ósmym gemie potwierdziła przełamanie i zrobiło się 5:3 dla Julii. Wypracowaną przewagę utrzymała już do końca seta , który zakończył się rezultatem 6:4. Na starcie drugiej odsłony obie solidarnie przełamały się po razie. W kolejnych minutach nie brakowało break pointów, ale na kolejny triumf returnującej zawodniczki trzeba było zaczekać do ósmego gema. Wtedy to Vekić zamieniła trzecią okazję w prowadzenie 5:3 i po chwili serwowała po zwycięstwo w partii. Dokonała tej sztuki, utrzymując swoje podanie do zera. Pierwsze minuty decydującego seta należały do Putincewej. Reprezentantka Kazachstanu wyszła na prowadzenie 3:0. Chorwatka próbowała gonić wynik, miała aż trzy własne podania na wyrównanie . Za każdym razem brakowało jednak postawienia przysłowiowej kropki nad i. Od piątego do dziesiątego gema obserwowaliśmy same przełamania. To zaowocowało zwycięstwem Julii 6:4, 3:6, 6:4. W trzeciej rundzie WTA 1000 w Wuhan zmierzy się z Aryną Sabalenką lub Kateriną Siniakovą. Vekić, nie dość że odpadła z turnieju, straciła również szansę na awans do WTA Finals. To kolejna tenisistka, która na pewno nie zmierzy się z Igą Świątek w Rijadzie. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.