Home/sports/40 po pierwszej poowie Koncert pikarskiej reprezentacji Polski

40 po pierwszej poowie Koncert pikarskiej reprezentacji Polski

Pikarska reprezentacja Polski do lat 21 rozbia Kosowo w wyjazdowym meczu w ramach eliminacji modziezowych mistrzostw Europy. Biao-Czerwoni wygrali 40 rozstrzygajac losy spotkania juz przed przerwa. Na kolejke przed zakonczeniem eliminacji Polacy zajmuja drugie miejsce w grupie D i sa bliscy awansu.

October 11, 2024 | sports

Polska prowadziła po pierwszej połowie 4:0. Wynik otworzył Mariusz Fornalczyk, a chwilę później było już 2:0 za sprawą efektownego trafienia Filipa Szymczaka. Gola na 3:0 strzelił Dominik Marczuk, natomiast tuż przed przerwą rzut karny na bramkę "podcinką" zamienił Jakub Kałuziński. ZOBACZ TAKŻE: Siedem goli do przerwy! Szalony mecz Polski z Niemcami Podopieczni Adama Majewskiego zajmują drugie miejsce w grupie D. Liderem jest reprezentacja Niemiec. Na zakończenie eliminacyjnych zmagań młodzi polscy piłkarze podejmą w Łodzi Niemcy. Reprezentacja Polski U21 pokonała Kosowo aż 4:0! Brawo Panowie! 👏 __ FT #KOSPOL 🇽🇰🇵🇱 0:4 U21 pic.twitter.com/aSBYv6G7wM Euro U-21 odbędzie się w przyszłym roku na Słowacji. Udział w imprezie weźmie 16 drużyn. We wcześniej rozegranym w Ratyzbonie meczu Niemcy pokonały Bułgarię 2:1, zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans. Bezpośrednio do MME awansuje dziewięciu zwycięzców grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Na zakończenie eliminacji Biało-Czerwoni rozegrają w najbliższy wtorek mecz z Niemcami na stadionie Widzewa w Łodzi. Kosowo - Polska 0:4 (0:4) Bramki: Fornalczyk 21, Szymczak 25, Marczuk 31, Kałuziński 45+2 (rzut karny) Żółte kartki: Florian Haxha, Ardit Tahiri, Abrnor Hasani - Antoni Kozubal. Sędzia: Ladislav Szikszay (Czechy).

SOURCE : polsatsport