Home/sports/12 zwyciestw z rzedu Tak legendarny polski klub idzie po awans. Stworzyli potwora

Pasjonujaco zapowiada sie walka o awans do I ligi. Pikarze gownego faworyta - Wieczystej Krakow maja dwoch wielkich rywali w drodze po przepustki na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Jeden z nich wasnie odnios dwunaste zwyciestwo z rzedu.

By Paweł Matys | October 19, 2024 | sports

Już jedenaście lat piłkarze dwukrotnego mistrza Polski - Polonii Bytom czekają na powrót do I ligi. W tym sezonie w pierwszej kolejce (20 lipca) przegrali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2. Od tamtej pory bytomianie mają znakomitą serię. Dwunaste zwycięstwo z rzędu Polonii Bytom W 13. kolejce drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Tomczyka zmierzyła się w sobotni wieczór z czwartym zespołem rozgrywek - Hutnikiem Kraków, który w lidze nie przegrał aż osiem meczów z rzędu. W pierwszej połowie bramka padła dopiero w końcówce tej części. W 45. minucie do siatki trafił piłkarz Polonii Kamil Wojtyra. W drugiej części ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gospodarzy, skutecznie wykorzystując rzut karny. Dla tego piłkarza był to jedenasty gol w tym sezonie i wraz z Danielem Świderskim (Rekord Bielsko-Biała) jest on współliderem najskuteczniejszych. Tuż przed drugim golem Tomasz Gajda, pomocnik Polonii Bytom strzelił z dystansu w poprzeczkę. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0. Było to dwunaste z rzędu zwycięstwo Polonii Bytom. - Jeżeli jeszcze ktoś nie wie, to dzisiejszym zwycięstwem z Hutnikiem Kraków notujemy dwunastą wygraną z rzędu. Brawo, brawo, brawo - napisał klub z Bytomia na portalu X. Polonia Bytom z 36 punktami jest liderem II ligi. Ma pięć punktów więcej od wielkiego faworyta - Wieczystej Kraków. Sześć punktów do lidera traci Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Hutnik Kraków z 22 punktami jest na czwartej pozycji. W następnej kolejce, w środę 23 października hit II ligi - w Krakowie Wieczysta podejmie Polonię Bytom.

SOURCE : sport_pl