Home/sports/Upokarzajaca porazka Borussii Piszczek ma o czym myslec

Upokarzajaca porazka Borussii Piszczek ma o czym myslec

Borussia Dortmund kapitalnie rozpoczea sezon. Nie dosc ze w czterech meczach stracia tylko dwa gole to nie poniosa porazki. Ta nadesza w niedzielnym spotkaniu z VfB Stuttgart. Pikarze Nuriego Sahina zostali kompletnie upokorzeni i nie przeamali zatem fatalnej passy w konfrontacjach z rywalem.

By Hubert Pawlik | September 22, 2024 | sports

Pewne zwycięstwo z IV-ligowym Phonix Lubeck w Pucharze Niemiec, dwa triumfy i remis w Bundeslidze oraz wygrana w środę z w Lidze Mistrzów - tak wyglądał początek sezonu w wykonaniu Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek, który od niedawna jest asystentem Nuriego Sahina na ławce trenerskiej BVB, mógł być zadowolony. Cudowna seria jednak szybko się skończyła. "Upokorzenie w Dortmundzie". Fatalny występ zespołu Łukasza Piszczka Borussia zmierzyła się w niedzielę z VfB Stuttgart, który parę dni temu rozegrał bardzo dobre spotkanie z Realem Madryt. Nuri Sahin wspólnie z m.in. Łukaszem Piszczkiem musieli się zatem nastawiać na wymagający bój i tak właśnie się stało. W podstawowym składzie znaleźli się za to zawodnicy, którzy w lecie przeszli właśnie z VfB do klubu z Signal Iduna Park - Serhou Guirassy oraz Waldemar Anton. Nie będą jednak wspominali dobrze tego dnia. Gospodarze otworzyli wynik już w 4. minucie, kiedy do siatki trafił Deniz Undav. Spory błąd wydaje się, że popełnił tutaj Gregor Kobel. Nieco ponad kwadrans później było 2:0, a gola strzelił Ermedin Demirović, który zgubił krycie i pięknym strzałem głową pokonał bramkarza. Trener Borussii próbował reagować i dokonał trzech zmian. Nie przyniosło to jednak efektu. W 62. minucie trzecią bramkę dla VfB zdobył Enzo Millot. Poprzedzi to niesamowity Atakana Karazora, który dosłownie mijał rywali jak pachołki. Odpowiedzieć próbował jeszcze Serhou Guirassy, który w 75. minucie zaliczył trafienie, ale sam nie był w stanie zagrozić rywalowi. Pod koniec gospodarze dwukrotnie umieścili jeszcze piłkę w siatce. Najpierw w 80. minucie zrobił to El Bilal Toure, a potem wynik ustalił Undav. Wcześniej znakomity odbiór zanotował Millot, a ta akcja była niejako podsumowaniem fatalnego występu Borussii. "Zdemolowana Borussia. Można było się zastanawiać, kto tu komu w lecie wyciągnął kluczowych zawodników. Doskonały występ VfB, może nawet najlepszy za kadencji Hoenessa, a to wszystko po tak intensywnym spotkaniu w Madrycie" - ocenił Marcin Borzęcki. Bundesliga, VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 5:1 (2:0) Borussia wciąż musi zatem oczekiwać na zwycięstwo z tym rywalem. Po raz ostatni pokonała VfB w październiku 2022 roku, kiedy rozbiła go... 5:0. W pięciu kolejnych meczach aż czterokrotnie przegrała, a tylko raz był remis. Jedno jest pewne, trenerski duet Nuri Sahin - Łukasz Piszczek po niedzielnym spotkaniu ma o czym myśleć. Po czterech spotkaniach Bundesligi Borussia zajmuje ósme miejsce z dorobkiem siedmiu pkt, tyle samo pkt ma Stuttgart, który jest siódmy.