Home/sports/Stao sie. Mbappe kupi klub. Gigantyczna kwota

Stao sie. Mbappe kupi klub. Gigantyczna kwota

We wtorek 24 wrzesnia Real Madryt otrzyma bolesny cios. Tego dnia Kylian Mbappe dozna kontuzji miesnia dwugowego uda lewej nogi w meczu ligowym z Deportivo Alaves 32 i musia opuscic boisko w 80. minucie. Wedug pierwszych prognoz Francuz ma pauzowac okoo trzech tygodni. W miedzyczasie Mbappe otrzyma dobra wiadomosc. Chodzi o sfinalizowanie transakcji z jego udziaem. Digisport.ro informuje ze 25-latek oficjalnie zosta wascicielem jednego z francuskich klubow.

By Karolina Kurek | September 29, 2024 | sports

Początek sezonu 2024/2025 nie był udany w wykonaniu Kyliana Mbappe. W trzech pierwszych kolejkach La Ligi Francuz nie strzelił ani jednego gola, spędzając na boisku 266 minut. 25-latek wierzył jednak, że w końcu się odblokuje. Tak też się stało. Mbappe przełamał się w meczu z Realem Betis na Estadio Santiago Bernabeu. Zdobył wtedy dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Realowi (2:0). W kolejnych spotkaniach utrzymał skuteczność. W tej chwili ma na swoim koncie siedem występów w La Lidze, pięć goli i jedną asystę. Podczas meczu ligowego z Deportivo Alaves (3:2) Oznacza to, że napastnik Realu nie zagra w klubie do następnej przerwy na mecze reprezentacji oraz pod znakiem zapytania stanie jego występ w kadrze. Mbappe oficjalnie kupił udziały we francuskim klubie. Tym samym został najmłodszym udziałowcem w historii piłki nożnej Jakiś czas temu media informowały, że Mbappe może zostać współwłaścicielem piłkarskiego klubu SM Caen, grającego na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji. Niedawno transakcja została sfinalizowana i zawodnik Realu Madryt stał się akcjonariuszem większościowym, o czym poinformował portal Digisport.ro. Uzyskanie przez Mbappe 80 procent udziałów w klubie nie byłoby możliwe bez zatwierdzenia sprzedaży przez DNCG, czy organizacji zajmującej się kontrolowaniem finansów we francuskim futbolu. Po tej operacji Pierre-Antoine Capton, czyli były już główny udziałowiec, będzie posiadać 20 procent akcji. Z informacji przekazanych przez Digisport.ro wynika, że Mbappe zakupił akcje za około 15 milionów euro. Caen wygrywało rozgrywki drugiej ligi francuskiej w sezonach 95/96 i 09/10. Po raz ostatni Caen grało w europejskich pucharach w sezonie 92/93, kiedy to przegrało 3:4 z Realem Zaragoza w pierwszej rundzie Pucharu UEFA (obecnie Liga Europy). Zdecydowanie najlepszym wynikiem Caen w Ligue 1 było piąte miejsce w sezonie 91/92. Po raz ostatni było w Ligue 1 w sezonie 18/19 i od tej pory gra na zapleczu francuskiej elity. Obecnie zespół zajmuje 13. miejsce w Ligue 2. Po sześciu rozegranych meczach ma na koncie siedem punktów.