Home/sports/Meczarnie Zagebia w Pucharze Polski

Meczarnie Zagebia w Pucharze Polski

Nedzny mecz Podbeskidzia Bielsko-Biaa z KGHM Zagebiem Lubin w Pucharze Polski. Pikarze solidnie wymeczyli widzow bezbramkowymi 120 minutami. W jedenastkach zwyciezyli 43 Miedziowi i unikneli kompromitacji.

September 26, 2024 | sports

Nędzny mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z KGHM Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Piłkarze solidnie wymęczyli widzów bezbramkowymi 120 minutami. W jedenastkach zwyciężyli 4:3 Miedziowi i uniknęli kompromitacji. W tym artykule dowiesz się o: Trwa kolejny dzień topornej walki w pierwszej rundzie Pucharu Polski . KGHM Zagłębie Lubin przystąpiło do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała po rewolucji w gabinetach klubu. Dyrektorem Miedziowych przestał być w poniedziałek Piotr Burlikowski , a trenerem Waldemar Fornalik . W miejsce tego drugiego zatrudniono Marcina Włodarskiego , któremu powierzono poprawienie wyników Miedziowych. Do zmian w Lubinie doprowadziły rozczarowujące rezultaty, z porażką 1:5 z Rakowem Częstochowa na czele. Niespecjalnie wiedzie się również Podbeskidziu w Betclic II lidze , a klub z trudem zbiera się po tegorocznym spadku z Betclic I ligi . Zagłębie miało pierwszą w meczu szansę na strzelenie gola, ale uderzenie z kilkunastu metrów zostało zatrzymane przez Krystiana Wieczorka . Nie była to zapowiedź huraganowego natarcia Miedziowych. Ich sytuacje podbramkowe w pierwszej połowie można było zliczyć na palcach jednej dłoni. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! Podbeskidzie odpowiedziało ciekawym strzałem celnym w 26. minucie. Marcel Misztal wymienił podania z Lionelem Abate , a akcja zakończyła się płaskim kopnięciem Szymona Gołucha. Jasmin Burić przypilnował bliższego słupka w bramce Zagłębia i nie dał się pokonać. W podkręceniu tempa nie sprzyjała sparingowa atmosfera meczu. Raz na jakiś czas zameldowali się kibice gospodarze, później kibice gości, ale przez większą część spotkania była po prostu przenikliwa cisza. W 65. minucie sędzia Sebastian Krasny przyznał Miedziowym rzut karny za faul Marcina Biernata na Danielu Mikołajewskim . Tym samym nawet delikatnie zanosiło się na coś ciekawego w meczu, ale Marek Mróz nie pokonał strzałem z jedenastki Krystiana Wieczorka. Bramkarz Podbeskidzia rzucił się dynamicznie i nie dał się oszukać! Po rzucie karnym było równie smętnie jak przed nim. Ozdobą nieatrakcyjnego meczu były tylko interwencje bramkarzy. Krystian Wieczorek popisał się jeszcze jedną robinsonadą, ale i Jasmin Burić wykazał się kunsztem w drugiej połowie spotkania. Najważniejszym wydarzeniem w dogrywce była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kacpra Gacha za faul blisko własnego pola karnego. Podbeskidzie straciło zawodnika w 114. minucie i musiało dograć w dziesięciu. W serii jedenastek Podbeskidzie prowadziło przez trzy serie, ale nie wytrzymało napięcia. W czwartej serii Jan Majsterek nie pokonał swoim strzałem Jasmina Buricia, a w piątej serii Radosław Zając kopnął piłkę nieomal w przestrzeń kosmiczną. W ten sposób Zagłębie awansowało mimo pomyłki w pierwszej kolejce Damiana Dąbrowskiego . Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin 0:0 k. 3:4 W 66. minucie Marek Mróz (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego. Krystian Wieczorek obronił. Rzuty karne:X - Damian Dąbrowski1:0 - Paweł Tomczyk1:1 - Daniel Mikołajewski2:1 - Marcin Biernat2:2 - Marcel Reguła3:2 - Matej Mrsić3:3 - Hubert AdamczykX - Jan Majsterek3:4 - Adam RadwańskiX - Radosław Zając Składy: Podbeskidzie: Krystian Wieczorek - Michał Willmann, Marcin Biernat, Jan Majsterek, Kacper Gach - Mateusz Kizyma (76' Paweł Czajkowski), Michał Bednarski - Lionel Abate (76' Radosław Zając), Marcel Misztal (69' Matej Mrsić), Szymon Gołuch (69' Linus Ronnberg) - Lucjan Klisiewicz (61' Paweł Tomczyk) Zagłębie: Jasmin Burić - Jakub Kolan, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek (51' Luis Mata) - Damian Dąbrowski - Tomasz Pieńko (57' Patryk Kusztal), Marek Mróz (80' Hubert Adamczyk), Adam Radwański, Mateusz Wdowiak (80' Marcel Reguła) - Vaclav Sejk (57' Daniel Mikołajewski) Żółte kartki: Gołuch, Gach (Podbeskidzie) oraz Mata, Radwański (Zagłębie) Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

SOURCE : sportowefakty