Home/sports/Koszmar w meczu Barcelony. Ter Stegen zniesiony na noszach

Koszmar w meczu Barcelony. Ter Stegen zniesiony na noszach

Marc-Andre ter Stegen pod koniec pierwszej poowy meczu z Villarrealem popisa sie absolutnie spektakularna interwencja. Niemiec w sytuacji sam na sam rewelacyjnie wybroni strza Nicolasa Pepe. Niestety po chwili musia opuscic murawe. Wyglada na to ze mocno ucierpiao kolano bramkarza Barcelony ktorego tuz przed przerwa ratownicy musieli znosic na noszach.

By Błażej Winter | September 22, 2024 | sports

FC Barcelona po dwóch golach Roberta Lewandowskiego prowadzi po pierwszej połowie z Villarrealem 2:1, ale na przerwę zeszła w fatalnych nastrojach. Tuż przed gwizdkiem sędziego koszmarnej kontuzji doznał bramkarz i kapitan drużyny Marc-Andre ter Stegen. Uraz wygląda bardzo niepokojąco. Potrzebne były nosze. Ter Stegen zniesiony na noszach. Dramatyczne obrazki w meczu Barcelony Niemiecki golkiper na kilka minut przed przerwą zaliczył rewelacyjną interwencję. Stanął sam na sam z Nicolasem . Napastnik miał mnóstwo miejsca i próbował uderzyć w dolny róg, ale ter Stegen instynktownie wyciągnął rękę i wybił mocno bitą piłkę na rzut rożny. Chwilę później musiał wykazać się refleksem raz jeszcze przy dośrodkowaniu Baeny z rzutu rożnego. Wtedy zahaczył biodrem o jednego z rywali i bardzo niefortunnie upadł. Wydaje się, że przy okazji poważnie uszkodził sobie kolano. Ter Stegen położył się na murawie i wymownie się za nie chwycił. Na pomoc wezwano sztab medyczny. Ten ułożył go na noszach i zniósł z murawy. W jego miejsce musiał wejść Inaki Pena. O tym, co dokładnie stało się kapitanowi , dowiemy się po badaniach, ale wygląda bardzo groźnie. Na przerwę FC Barcelona schodziła z wynikiem 2:1. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski, ale kontaktowym trafieniem popisał się Ayoze Perez. Ter Stegen opuścił murawę w doliczonym czasie. Po zmianie stron na 3:1 strzelił jeszcze Pablo Torre. Później zaś nie wykorzystał Lewandowski.