Home/sports/Boniek przejecha sie po Legii. To musiao zabolec

Boniek przejecha sie po Legii. To musiao zabolec

Jednym z najbardziej emocjonujacych spotkan 10. kolejki ekstraklasy byo starcie Legii Warszawa z Gornikiem Zabrze. Choc gospodarze byli zdecydowanym faworytem to druzyna Jana Urbana na tle silnego rywala zaprezentowaa sie naprawde solidnie. Tuz po ostatnim gwizdku mecz w mediach spoecznosciowych oceni Zbigniew Boniek. Jego sowa z pewnoscia zabola kibicow Legii. "Gornik lepszy i moze ubolewac ze tego nie wygra" - stwierdzi wiceprezesa UEFA.

By Michał Chmielewski | September 29, 2024 | sports

Nowy sezon ekstraklasy rozkręcił się na dobre. Jednym z faworytów do krajowego mistrzostwa - jak co roku - jest Legia Warszawa, którą od końcówki zeszłej kampanii prowadzi Goncalo Feio. O ile początek pracy Portugalczyka w stolicy był obiecujący, tak teraz jego drużyna znalazła się w dołku. W sobotni wieczór w hicie 10. kolejki Legia zagrała z Górnikiem Zabrze, który zawsze jest groźnym rywalem dla ligowej czołówki. Tak Boniek podsumował mecz Legii. "Nie dziwię się" Pierwszy gwizdek przy ul. Łazienkowskiej wybrzmiał równo o godz. 20:15. Obie ekipy podzieliły się punktami, jednak mimo to trener gospodarzy był bardzo zadowolony z tego stanu rzeczy. - Nie udało nam się wygrać, ale moim zdaniem rozegraliśmy jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w tym sezonie. Chcę widzieć taką Legię, jak w ostatnich dwudziestu minutach pierwszej połowy. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale brakowało sytuacji. Mieliśmy piłkę, notowaliśmy sporo odbiorów, ale liczba wejść w pole karne była mniejsza. Pozostaje spory niedosyt, bo kolejny raz w prosty sposób straciliśmy bramkę - tłumaczył na konferencji prasowej. Nieco inną opinię o niedzielnym meczu miał natomiast Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wymownie skomentował remis Legii z Górnikiem. Wskazał nawet drużynę, która przeważała na murawie. Przy okazji wspomniał również o Dariuszu Mioduskim i - Najpierw Wielki Mistrz Bartosz Zmarzlik, a potem ostatnie minuty meczu Legia-Górnik. Nie dziwię się Dariuszowi Mioduskiemu, którego kamera złapała w 86 minucie na naszym piłkarskim popularnym ku**a mać. Tak słabo grającej Legii dawno nie widziałem. Górnik lepszy i może ubolewać, że tego nie wygrał" - napisał wprost. Po dziesiątym rozegranym meczu Legia Warszawa z 15 punktami na koncie zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli. Za to drużyna Jana Urbana z trzema oczkami mniej plasuje się na dziewiątej pozycji.