Home/sports/Barcelona zmiazdzona w meczu potem kolejny cios. "Powolna nieprecyzyjna"

Barcelona zmiazdzona w meczu potem kolejny cios. "Powolna nieprecyzyjna"

FC Barcelona stracia pierwsze punkty w tym sezonie La Liga. "Duma Katalonii" doznaa porazki w Pampelunie gdzie miejscowa Osasuna zwyciezya az 4-2. Robert Lewandowski tym razem nie strzeli gola i zosta zmieniony w 70. minucie. Tak hiszpanska prasa podsumowaa wystep podopiecznych Hansiego Flicka ktorzy pozostali liderem a z jaka przewaga to okaze sie po niedzielnych derbach Madrytu w ktorych Atletico podejmie Real.

September 29, 2024 | sports

FC Barcelona straciła pierwsze punkty w tym sezonie La Liga. "Duma Katalonii" doznała porażki w Pampelunie, gdzie miejscowa Osasuna zwyciężyła aż 4-2. Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola i został zmieniony w 70. minucie. Tak hiszpańska prasa podsumowała występ podopiecznych Hansiego Flicka, którzy pozostali liderem, a z jaką przewagą to okaże się po niedzielnych derbach Madrytu, w których Atletico podejmie Real. Do tej pory Barcelona w bieżących rozgrywkach ligowych była bezbłędna . Wygrała siedem z meczów i z kompletem punktów patrzyła na wszystkich z góry. Aż przyszedł mecz z Pampelunie, który zakończył się jej pierwszą porażką w La Liga . Osasuna już do przerwy prowadziła 2-0 po golach Chorwata Antego Budimira z bliska w 18. oraz wypożyczonego z Bayernu Monachium Bryana Zaragozy w 28. minucie. Bramkarz Inaki Pena nie miał szans przy tych sytuacjach. Wprawdzie na początku drugiej połowy Pau Victor zdobył kontaktową bramkę, po błędzie golkipera Osasuny Sergio Herrery , lecz odpowiedź gospodarzy była imponująca. W 72. minucie Budimir wykorzystał rzut karny (podyktowany po faulu właśnie na nim), a w 85. minucie prowadzenie na 4-1 podwyższył po efektownym strzale z dystansu Abel Bretones . Barcelonę stać było jeszcze tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki - w 89. minucie do siatki trafił Lamine Yamal . Tym samym Katalończykom nie udało się więc wyrównać klubowego rekordu z 2013 roku, gdy zaczęli sezon od ośmiu kolejnych zwycięstw, natomiast gospodarze pokonali tych rywali na własnym stadionie pierwszy raz od 2012 roku . "Gwałtowna przerwa w passie lidera" - napisał o całej sytuacji dziennik "Mundo Deportivo". "Świetna Osasuna zniszczyła powolną, nieprecyzyjną i pełną zmienników Barcelonę " - napisano, wskazują na jeden z możliwych powodów klęski, czyli rotację wprowadzoną przez Flicka. W sobotę na ławce usiedli m.in.: Alejandro Balde , Yamal czy Raphinha , choć nawet, gdy weszli na murawę, to gra zespołu się nie odmieniła. "Pierwsze ostrzeżenie dla Flicka" - przyznał z kolei w tytule inny dziennik z Katalonii", czyli "Sport". "Na El Sadar (obiekt Oasuny - przyp. red.) zadano mocny cios trudnej do rozpoznania Barcelonie po rewolucji jej trenera" - dodano. O porażce "Dumy Katalonii" pisano także oczywiście w Madrycie. I "Marca" stwierdziła "'Mała Barca' gwiazdą w Pampelunie" - tytuł odnosi się do piłkarzy Osasuny, których z powodu stylu uważa się właśnie za trochę mniejszą Barcelonę. "Zły mecz 'Blaugrany', którą podopieczni Vicente Moreno zniszczyli kontrami" - napisano o tym pojedynku. Mimo wszystko drużyna Flicka pozostała liderem z dorobkiem 21 punktów. W niedzielę wieczorem stratę do niej może zmniejszyć wicelider Real Madryt (obecnie 17 pkt), który w szlagierze 8. kolejki, bez kontuzjowanego Kyliana Mbappe , zagra na wyjeździe derbowe spotkanie z trzecim w tabeli Atletico (15). Przed przerwą na reprezentacje "Duma Katalonii" zmierzy się jeszcze w La Liga na wyjeździe z Deportivo Alaves (6 października), a wcześniej, bo 1 października podejmie Young Boys Berno w Lidze Mistrzów . Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.